Anno 1997 Gelein Jansen RECTIFICATIE 11 Op het vliegveld Texel, oftewel Texel Airport vinden op dit moment de volgende activitei ten plaats: "lesvluchten door vliegscholen "rondvluchten "particulier en zakelijk luchtverkeer "incidenteel militair luchtverkeer "opleidingen voor parachutespringen "zweefvliegerij (in clubverband en particulier) "tussenstop kustwacht en milieuvluchten "helicopterlandingen t.b.v. de booreilanden Sinds 1980, toen de NV Luchtvaartterrein haar 25ste jubileum vierde, vindt er om de drie jaar een grote vliegshow plaats. Zoals het er nu uitziet, zal de volgende show in de zomer van 1998 gehouden worden. Gegevens ontleend aan: archief P. Standaart, archief NV Luchtvaartterrein, archief Luchtvaart Museum Texel, J.J. de Bruijn te Moerkapelle, mevr. L. Geus-Boeijen, mevr. B. v.d. Meer-Lan- geveld, mevr. A. Sinnige-van Exel, Paracentrum Texel, dhr. S. Daalder. Als artikel werd in maart 1997 op blz. 14/15 'De twaalf apostelen van De Zwaan' opgeno men. Daarbij werd een storende vergissing gemaakt. Jaap Simonsz Zijm vertelde nu over die historie. Zijn vader, Simon Pietersz Zijm (Bg 1888-Bg 1971) en zijn oom Willem Ja- cobsz van Heerwaarden (Bg 1884-Bg 1976) kenden het gedicht, dat zij geheel uit het hoofd volledig opzegden. Ook Jan Hendrik Jacobsz Schraag (Primarium 1899-Zh Den Helder 1970) droeg het dichtwerk tijdens een zondagse koffievisite aan hem voor. Zij allen noemden namen van de gehekelde personen. De genoemde Simon Jansz Zijm (1847-1934) die in het artikel onder nummer 8 werd ver meld, was niet een van de apostelen. Het moet Simon Pietersz Zijm (Bg 1853- Maria- hoeve Westen 1931) geweest zijn. (Stamboom Zijm blz. 105.) Deze Simon was in die tijd ei genaar en bewoner van de boerderij Wester- weg 50 (Sonja). Met die boerderij had de dich ter, Miggel Dirksz Witte, een bijzondere band, omdat die eerder van zijn vader geweest was. Het 'magere' sloeg niet op weinig geldmidde len, eerder op zuinigheid. Voor de gemaakte fout mijn excuses. Cor Reij DE MISLUKTE VLIEGDEMONSTRATIE (Spotlied op Darioli) 1. Menschen wilt even luisteren Naar het bedroefd geval Dat ik in korte trekken U hier verhalen zal: Hier wou een man gaan vliegen Hoog boven Texels grond Met zijne vliegmachine Half Texel in het rond O Darioli 't Wou maar niet gaan wel ging de vin, maar De machine bleef staan. 2. 't Was op ons goede Texel Net in de kermisweek Toen Darioli Vliegman Plotseling hier neerstreek 't Kostte wel aardig centen Maar dat was niemendal Wis dat het kapitaaltje Ruimschoots renderen zal. O Darioli 't Ging lang niet goed Wel ging de vin, maar Gij blijft schipper te voet. 3. Zaterdagavond even Vloog Darioli op Maandag een enkel rondje Maar och, toen was het stop Enkele kwamen kijken Op 't ruime vliegterrein Maar och, de meeste zeide Veraf zal 't veilig zijn. O Darioli 't Was gauw gedaan Maar ons kapitaaltje Vloog naar de maan. 4. Wat zal de toekomst baren 't Vliegen is hier aan de kant Wij nemen onze toevlucht Maar tot een olifant Vooruit blijft onze leuze Volgt allen ons maar na Roept met ons hartelijk mede Texel vooruit, hoera O Darioli Jou bang guit Texel komt zonder vliegen Toch wel vooruit (Jacob Jh. Zeijm)

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1997 | | pagina 13