(Een Spitfire wordt gecontroleerd) Rondvluchten Tot 1967, het jaar dat vliegveld Texel de status 'internationaal vliegveld' kreeg, zijn rondvluchten boven Texel verzorgd door de Gelderse Luchtvaartmij. Daarna werd dit tot 1971 overgenomen door King Air Service. Een echte concurrentieoorlog vond destijds plaats tussen de twee rondvluchtbedrijven. Zelfs landelijk drong dit gebeuren door zodat VARA-medewerker Bert Garthof een inter view deed met dir. Theo Sinnige van Sin- berg Luchtvaartbedrijf. Na een week vliegen kreeg Sinberg nl. grote concurrentie van Schreiners Aero Contractors. Schreiner en Sinberg waren zo fanatiek dat beiden met zgn. 'runners' (zoals J. van Len- ten jr.) de voorbijkomende automobilisten staande hielden om ze vervolgens onder begeleiding naar het 'juiste' loket te brengen voor een ticket. Vanaf april 1972 worden de rondvluchten uitgevoerd door het toen opgerichte Tessel Air. Dat jaar maakten 3200 personen een rondvlucht. Dat dit onderdeel zich in een stijgende populariteit mag verheugen, getui gen de cijfers van 1995. Tessel Air had in dat jaar ruim 10.000 passagiers. Parachutespringen is een spectaculaire sport. In 1969 werd de eerste 10-daagse cursus parachutespringen gegeven. Dit on der auspiciën van de parachutistenclub 'The Flying Dutchmen'. In 1970 werden de eerste vakantiecursussen georganiseerd door Bob Rienks, onder de naam 'Paracentrum Texel'. Vanaf 1971 werd deze activiteit tot op he den professioneel door Rienks voortgezet. Militairen uit alle landen ter wereld komen in groepsverband of individueel naar Texel om hier hun 'wing' te halen. Het embleem dat men na het behalen van het A-diploma mag dragen. Het centrum vliegt met een Cessna 208 'Turbine' Caravan die per keer 15 pa ra's kan vervoeren. Ca. 30% van de deelne mers is militair. Naast het traditionele pa rachutespringen is sinds 1984 het zgn. 'tan demspringen' erg populair geworden. Wer den er in 1984 nog 100 tandems per jaar gemaakt, in 1995 waren dit er meer dan 2000. 10

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1997 | | pagina 12