NIEUWE LEDEN BIBLIOTHEEKNIEUWS INHOUD 2 D. Bakker Den Burg J.C. Blaak-Crebolder Oosterend C. Boekei Oudeschild Mw. A. Fransz Den Hoorn B. Heerschap Den Burg A.J.W. Lap Bennekom H. Martens Den Burg C. Mechielsen Zuidlaren Mw. C. Niekus-Vlas St. Pancras N. Roeper Eierland F. Rootlieb Den Burg K. Smidt Den Burg M. Smit Den Burg C.W. Smit Den Burg J. v.d. Vis Oosterend W. Wiering Den Burg Mw. N.M.R. Wuis Epe H. Zijm Den Burg Mw. A. Zoon-Riteco Schagen Van het bestuur 1 Van de redaktie 1 Nieuwe leden 2 Bibliotheeknieuws 2 Dagboek Thijs Kuip 3 Dagboek Dirk de Vries 10 Hoeve Schiller 15 Dagboek Marie Reij 17 Dagboek Ilse Beers 22 Dagboek Nini Beers 23 Ontvangen van: Mw. J. v. Doorn-Schraag: enige bidprentjes; Mw. A M. Hin-Bakker: div. koopakten en oude Tex. couranten; Dhr. J. Vlaming: Mit Eisendraht und Fliegengitter, door Jaap Vlaming; Mw. Koopman-Douma: kopie brief H. Selser uit 1895; Mw. C. Hin. handwoordenboek M.J. Koenen en een mapje Texelfoto's; Langeveld en de Rooy: En om hen heen was alles branding, door Aad Schol en Klaas Uitgeest; Dhr. P. v.d. Gracht: kopie van kaart polder Eier- land, met aanduiding van boerderijen welke zijn verbrand; Dhr Sj. Schraag: proces-verbaal van classificatie t.b.v. ruilverkaveling, enige Burgercouranten en Kustgenese/kustgenezen door H. Schoorl; Mw. A. Vroone-Zijm: div. bidprentjes, schoolfoto uit 1910 en 'De Traanroeier' energie-monument van het verleden; Dhr. G. Jansen. Oudhollandse dichters en Tessels dialect, door Gelein Jansen; Uit de nalatenschap van mw. H.A.M. Kuperus-de Rooy: foto's en ansichten; Mw. Oxener (Nieuwkoop): diaserie aanleg haven 't Horntje 1961-1963; R. Otjes (Alkmaar): boek, beschrijvend de inboe del van wijlen de heer A. Kikkert uit 1809. Gekocht: Kustversterkingen 1900-1940 door drs. J.R. Ver beek. Iedereen nogmaals hartelijk dank! Van de zomer verhuizen we met de bibliotheek naar een lokaal beneden in d'Ouwe Ulo. We zitten dan ook dringend verlegen om brandvrije archief kasten en een ladekast voor hangmappen. Heeft u er misschien nog ergens een staan die u kwijt wilt, we houden ons aanbevolen. Zeer verheugd zijn we met de toezegging van een archiefkast door Peter Bakker van de HEMA. Voor spullen voor de bibliotheek kunt u bellen naar M. Bakker-Zijm, tel. 12113 of J.C. v.d. Pijl, tel. 15515.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1995 | | pagina 4