Uit het dagboek van Nini Beers (11 jaar) Donderdag 23 November '44 Maandag 4 Dec. 1944 Dinsdag 5 December 1944 Woensdag 6 Dec. 1944 Donderdag 11 januari 1945 Zondag 21 januari 1945 Donderdag 8 Maart 1945 Zaterdag 10 Maart 1945 Erg vies weer, regen, bah! Zijn met drie man sterk naar de Dennen geweest om hout. We waren goed en wel op weg of het begon te regenen. Goed en wel in de Dennen, kletsdoornat. We waren een beetje vooraan aan het hout scharrelen toen kwam Henk Ran de Postbode aan en zei dat we maar verderop moesten gaan en dat daar spaanders lagen van het hakken van de onderwijzers toen zijn we daar gaan zoeken. Goed gelukt. Twee zakken vol spaanders, bij iedere boom wat. Daarna zijn we met de kinderwagen naar Douwesland gegaan. Het is weer troosteloos weer. Er moeten weer jongens weg. Er hebben zich 25 gemeld, ze zitten nu nog in het Weeshuis al twee dagen. Ze zitten op stro half verkleumd alle ramen zijn er bijna stuk. Zon keet als het daar is. We mogen morgen onze schoen zetten van Mama, want het is morgen Sint Nicolaas. Een droeve Sint Nicolaas. Ze waren weer aan het 'strunen' om jongens en ze hadden er niet genoeg, toen hebben ze de onderwijzers gepakt. Meester Buisman en Meester Riteco. Er was bijna brand in Hotel Texel, het rookte er tenminste verschrikke lijk, uit het dakraampje kwam de rook helemaal. Vanmorgen waren we al om 7 uur wakker. We gingen meteen al naar de schoen kijken. Ik had twee spellen gekregen. Een taaipop en 16 peper moppen ook. We hebben voor het eerst eten uit de gaarkeuken gehad. Hutspot met jus. Ben vanmid dag naar Marijke Swarthof geweest. Mevr. ging naar Meneer Swarthof die ligt in de Hogerstraat in het ziekenhuis, ik moest op Juulke passen. Ze heeft bijna de hele middag gehuild. Toen kwam Mevr. weer thuis en toen was ze stil de kleine aap. Daarna heb ik melk bij Keesom gehaald. Ik heb nog twee boterhammen gegeten. Er was weer eens school. Ilse heeft me gebracht. Vanmorgen hebben we gerekend en gelezen. Hij begon om half 10. En om 12 uur was de school uit. Om half 2 ben ik weer naar school gegaan. Daar hebben we een glijbaan gemaakt. Toen moesten we naar binnen. Daar zijn we weer door gegaan met de sommen. We kregen om half 4 huiswerk mee 10 sommen het is een hele vracht. Ben 's middags nog op de schaatsen geweest. Het was erg glad op straat. We hebben fijn ge sleed. Toen we middageten gegeten hadden begon het toch te sneeuwen, nee maar. Het lag wel VA voet hoog. Rietje Bakker en ik hebben een sneeuwpop gemaakt onder de bomen. Hij pakte erg goed, want het was natte sneeuw. De Russen gingen naar de bioscoop. We hebben ze bekogeld met sneeuwballen. Om half 6 gingen we naar binnen. Het was weer een leuke dag. Het was vandaag eigenlijk schooldag. Maar de voorraad hout is op, dus we hebben weer vrij, tot de Pastoor zegt dat we weer naar school moeten. Vanmiddag ben ik met Ilse naar het gymlokaal geweest. Daar heb ik geschommeld zo hoog. Ik raakte bijna met mijn voet tegen de zolder. Om 6 uur ben ik naar de kerk geweest en toen naar huis. We kunnen al het hele boterhameten zonder licht. Je kunt toch wel zien dat de dagen al lengen. Om half 12 komen er plm 500 kinderen uit Am sterdam. Want daar is grote hongersnood. Om 11 uur stonden er een heleboel kinderen te wachten. Om half 12 kwamen ze, zielig geklede arme schepseltjes groten en kleinen. Een klein meisje van ongeveer 3 jaar liep ook al met een rugzak en een deken op te sjouwen. Een stuk of 20 kinderen bleven er nog over, allemaal jongens. We zijn 23

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1995 | | pagina 25