aktief en enthousiast bezig in de afdeling Genealogie. Van haar hand verschenen de ge nealogieën Waayop-Bakker en Hopman. Ook aan de stambomen Barhorst, van Heer waarden, Maas en Buis man heeft zij haar steentje bijge dragen. Wanneer er mensen langs kwa men met de vraag: "Ken je effe uutsoeke"ging Annie weer enthousiast aan de slag. Graag had ze nog de stambomen Kiljan, Kager en de Graaf willen afma ken. Het mocht helaas niet zo wezen. We zullen Annie missen. M. Bakker-Zijm. VAN DE REDACTIE Het laatste nummer van dit jaar is duidelijk een winternummer. Oude Sinterklaas, spelletjes bij de warme kachel, de kou op het Marsdiep, het zijn onderwerpen die vooral in dit jaargetijde onze belangstelling hebben. Reakties op het vorige nummer kregen we ook en het leuke is dat er door deze aanvullingen en recht zettingen een kompleter en waar heidsgetrouwerbeeld ontstaat van wat zich in en rond Texel afspeel de in het verleden. Dat dit namelijk lang niet altijd zomaar duidelijk is, zelfs niet nu we toch al aardig op streek zijn met allerlei onderzoeksmethoden, bleek bij het stuk over Tienhoven Heden ten dage weten we alles van iedereen op papier, of liever op schijf van de computer, maar in de praktijk zijn heel vaak onze buren ons niet eens bekend (hoe wel dat op Texel wel meevalt). Vroeger was het andersom. In de praktijk wist je veel van elkaar, vooral binnen een begrensde ge meenschap, maar op papier heel wat minder. En dat gold in het bijzonder voor mensen die door afkomst en/of geloof aan vervol ging werden of konden worden blootgesteld. Die stelden helemaal geen prijs op het vastleggen van gegevens die een wapen in de hand van de vervolgers konden wor den. Dat vastleggen van gegevens gebeurt en gebeurde overigens op zeer veel verschillende manieren. Op schrift of schijf, maar ook door middel van schilderijen, beelden, gedenktekens en foto's. Van die laatste manier staat in dit blad ook een artikel en tot slot hebben we natuurlijk onze vaste rubriek Tessels Prate. Wij wensen u prettige dagen toe met dit blad en mocht u meer of het beter weten dan wij, laat het ons weten BIBLIOTHEEKNIEUWS Ontvangen voor de bibliotheek: van: Mevr. C. Hin: Onder de groene linde, verhalende liederen uit de mondelinge overlevering: deel I en II, door Ate Doornbosch en Langs verboden: wegen, de ach tergronden van buitenechtelijke geboorten in N.H. (1892-1914) door J. Kok. Mevr. Voigt: Kerstklokken, door Old Sailer, en Rijk getrouwd, door W. Mets Tz. en een aantal oude foto's. Mevr. den Braven: zakboekje Re giment Vesting-Artillerie 1892. Bewijs van ontslag uit den dienst met getuigschrift van goed gedrag 1899. Hypotheekakte en akte van grondaankoop 1913- Dhr. J. van Hoorn: Brandweer jaarverslagen 1972-1983. Mevr. A.Paagman-Bakker: div. Hoornders, ingebonden Texel- toeristen 1976-1984, div. VVV- gidsen, boekjes: Waar Neder land zingt, Liederkeur en Uit de oude doos. Dhr. P. de Graaf: Bussum: foto personeel raadhuis plm. 1925 en 2 Dhr. J. van Hoorn: Brandweer jaarverslagen 1972-1983. Mevr. A.Paagman-Bakker: div. Hoornders, ingebonden Texel- toeristcn 1976-1984, div. VVV- gidsen, boekjes: Waar Neder land zingt, Liederkeur en Uit de oude doos. Dhr. P. de Graaf: Bussum: foto personeel raadhuis plm. 1925 en installatie Gemeenteraad 01-09- 1925. Dhr. W. Kalkman: glasplaatne- galief van Hotel de Lindebom plm.1900. Mevr. W. Bakker: Zeevisserij schepen, door A.v.d. Veer en Van balsumboot tot bark, door G. Goldsmith-Carter. De heer G. Gerrits: R.O.B. jaar verslagen 1973,1975-1991. Dhr. G. Jansen: Documentatie over de Schans en Brandweer jaarverslag 1991. Mevr. A. Langeveld-v.d. Voorn: oude foto's en div. rouwcirculai- res.' Gekocht door de vereniging: Van Cocq tot Kok, van Texel tot Waterland, door D. Kok en J. Kok. en Bekijk het maar, Texel ge profileerd door Piet Daalder en Jos Bakker. Iedereen nogmaals hartelijk dank voor de gekregen spullen. Op elke 3e Dinsdag van de maand kunt u, als leden, in 'd Ouwe Ulo terecht om dit alles in te zien. Inmiddels beschikken we over heel wat interessante boeken, bladen, bidprentjes, foto's, etc. die best eens de moeite zijn om ingekeken te worden. Schroom niet om eens langs te komen. M.Bakkcr-Zijm tel.: 02220 -12113 J.C. v.d. Pijl tel:. 02220- 15515

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1992 | | pagina 4