Verbouwingen. 42 Gelukkig kon zij de dagelijkse zorg voor het gezin overlaten aan de hulp in de huis houding. Velen zijn er geweest die als hulp in de huishouding en in de winkel hebben gewerkt. Dat waren o.a. Riet Bruin (van ome Piet en tante Jans Jong), Alie Bruin (van ome Jan en tante Immetje Jong), Tiny Bleeker (van ome Jaap en Coba Appel), Corrie Tesselaar, Mien Jong uit ’t Veld, Mia Bekker, Vera Bruin, Ria Zutt en Gery Broersen uit Koedijk. Jaap Wever kreeg bij zijn werk hulp van zijn broer Chris, die later met Mia Bruin naar Canada emigreerde en daar een eigen slagerij startte, Piet Vriend, Jack Laan en Frans Bakker. Omdat de knechten vroeg uit de veren moesten, was het niet zo ver wonderlijk dat de meeste van hen bij de huishouden moest zij toch ook haar bij drage leveren aan de zaak. Tussen de bedrijven door stapte ze weer op de fiets om bestellingen op te halen en het was voor haar een uitkomst toen ze telefoon kregen. De slager kreeg het gemakkelijk te onthouden nummer ‘345’ als aanslui- tingsnummer op het net van Oude-Nie- dorp. Het ophalen van bestellingen kon voortaan, dankzij de telefoon, vanuit huis worden geregeld. Het nam niet weg dat Riet met het groter worden van haar gezinnetje best een meisje kon gebruiken. Er ontstonden bij de familie Wever bloei ende romances. Het is meer dan eens voorgekomen dat er een hechte verkering ontstond tussen de slagersknecht en het meisje uit het huishouden en de winkel. Piet Vriend en Alie Bruin, Jac Laan en Mia Bekker en Frans Bakker en Vera Bruin zijn daar goede voorbeelden van. Voor alle drie gold, verliefd, verloofd en getrouwd. Elk van deze paren startte later een eigen slagerij. De jonge en energieke ondernemer Jaap Wever zag weldra in dat hij zijn bedrijf moest aanpassen en uitbreiden. De zaak floreerde en dat bood mogelijkheden om met de steeds veranderende eisen van de tijd mee te gaan. In het najaar van 1956 vond de eerste verbouwing plaats. De familie Wever een goed kosthuis vonden. Soms kwam het voor dat een knecht zich zo verbonden voelde met het dorp waarin hij werkte, dat hij zich aansloot bij Con Zelo. Dat betekende dan ook dat hij bijna zeven dagen in de week in het dorp was. De bestellingen die door Riet waren opge haald, moesten worden klaargemaakt. Tussen dit alles door kwamen de klanten in de zaak en werden zij op hun wenken bediend. Herbouwde slagerij Wever heropend WAARLAND Ons dorp verheugt zich In een gestadige groei en bloei, steeds ko men er nieuwe huizen bij. Naar wij ver nemen zullen in. het volgend jaar 18 nieu we woningen gereed komen. Ook de mid denstanders ter plaatse blijven niet achter. Werd in het vorige jaar een manufacturen zaak geheel vernieuwd en heropend, don derdag 12 dec. mocht de heer Jac. Wever het genoegen smaken, dat zijn verbouwde slagerij heropend kon worden. Door de plaatselijke vaklieden is het pand op deskundige en doelmatige wijze verbouwd. Door aanbouw werd een nieuw woongedeelte tot stand gebracht, terwijl de voormalige woonruimte bij de zaak is gevoegd.. Daarin is o.a. een grote, geheel naar de eisen des tijds ingerichte koel- en vries-installatie aangebracht. Door ’t ver wijderen van de oude cel, werd in de win kel meer ruimte verkregen, welke geheel is gemoderniseerd en van een nieuw in terieur voorzien. De heropening geschiede door de voor zitter van de R.K. Middenstandsvereniging de heer G. Lantman. Hij sprak woorden van gelukwensen tot de familie Wever met de totstandkoming van de verbouwing. Hij prees zich gelukkig dat één der jongste le den der plaatselijke middenstandsorganisa tie zich heeft doen kennen als een midden stander waarop ons dorp trots mag zijn. Een van de zoontjes knipte een lint door terwijl de heer Lantman, met een speciaal daarvoor bestemde sleutel de winkeldeur ontsloot. De middenstandvereniging, za kenrelaties enz. gaven door persoonlijk be zoek, hetwelk zij vergezeld deden gaan van bloemstukken, blijk van hun belangstelling

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1999 | | pagina 44