"r dgu Muziek en zang. werkte in die tijd bij slager Jan Jonker, die zijn zaak had aan de Kerkweg te Waar land. Ook regisseerde Gert Lantman enige ke ren. Zijn liefde voor het toneel bleef. Tot aan het einde van de jaren vijftig speelde hij regelmatig grote rollen. Zijn laatste optreden was maandag 2 februari 1959 toen hij als ‘herenboer Postma’ in het stuk ‘Het oude IJzer’ speelde. Vanaf die tijd belandde de toneelvereniging in een diepe winterslaap. In 1927 was Gert Lantman, tezamen met o.a. Jaap Beemsterboer de koordirigent, mede-oprichter van het fanfarekorps ‘Sint Gregorius’. Hij was de eerste voorzitter. Er werd gestart met zestien muzikanten, waaronder de voorzitter die trombone speelde. In de begintijd werd er meestal bij bakker Beemsterboer gerepeteerd. Aanvankelijk wilde het bestuur in een van de lokalen van de lagere school oefenen, maar kreeg daarvoor geen toestemming. Het korps nam kort na de oprichting al deel aan concoursen van de R.K. Bond van Muziekverenigingen in Noord-Hol- land. Ook verzorgde het korps een of twee keer per jaar een uitvoering voor dona teurs en belangstellenden. Piet en Willem Nieuwboer, Gert en Jan Lantman verzorg den dan na afloop de dansmuziek. Ruim tien jaar was Gert lid van het korps. Ook op een andere manier was hij bezig met muziek, hij zong als bas bij het kerkkoor ‘Sint Cecilia’ In november 1925 werd hij tot secretaris gekozen als opvolger van Piet Smit. Deze veelomvattende functie werd bij zijn benoeming als volgt omschreven: bijhou den van vergaderingen en bijzondere gebeurtenissen, hij houdt het archief bij, de namenlijst van werkende leden, geeft de leden kennis van zangbeurten van gewone diensten en repetities, hij draagt zorg dat er op zondag vóór de aanvang van de Hoogmis een lijst hangt waarop de weekbeurten van de koorzangers zijn ingevuld. Met veel inzet weet hij invul ling te geven aan het secretariaatswerk. Gert Lantman en Claartje Dekker trouw den 29 oktober 1936 in de parochiekerk van de Heilige Dionysius te Heerhugo- waard-Zuid. Het kerkkoor van Waarland verzorgde de gezangen tijdens deze huwelijksmis, zij zong de driestemmige Mis ‘Jeanne d’Arc’. Enige weken eerder had het koor deze dienst ook bewezen aan Arie Zutt en Geertje Busker, toen dit paar op 1 oktober trouwde in de parochiekerk van Sint Martinus te ’t Veld. In het najaar van 1951 legde Gert Lantman zijn functie van secretaris neer en bedankte tevens als lid van het kerkkoor. Meester Johan Oud volgde hem op als secretaris en tijdens een ledenvergadering werd besloten Gert «•- |l i 35 Fanfare Sint Georgius op concours te Midwoitd 1934. V.l.n.r. achterste rij: Arte Jansen, Jo Broersen, Jan Bakker, Jan Lantman, Cor Veldman, Sternen Groen. Middelste rij: Jan Age- nant, Piet en Cor Beem sterboer, Jan Bruin, Jan Dekker, Willem Spaans, Arie Bakker. Voorste rij: Jo van der Gulik, Jan Zutt, Willem Dekker, dirigent Jaap Beemsterboer, Gert Lant man, Piet Nieuwboer, Arie Zutt, Piet Spaans. Middenvoor: Wijert Jaspers.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1999 | | pagina 37