De Ruiters uit de Speketer. Waarland, januari 1999. 17 Annie kwam regelmatig in de Speketer haar vader, zusters en broer Arie opzoe ken. Ze had dan steevast het gevoel weer thuis te zijn. In 1953 trouwde Arie met Jo Kok en zij trokken bij vader in. Kort daar na kreeg Piet Ruiter last van zijn verwon ding die hij in militaire dienst had opge lopen. Arie en Jo verzorgden hem totdat hij in het bejaardenhuis Sint Jozefoord te Tuitjenhom werd opgenomen. Langza merhand ging hij achteruit en werd zijn belangstelling voor de dingen om hem heen minder. Begin jaren zestig werd hij in Alkmaar aan zijn hoofd geopereerd. De artsen konden niets meer doen en op 28 oktober 1962 overleed hij. Het huis, dat Aries vader na de brand heeft laten bouwen, stond na de verkave ling van 1960 niet meer aan het water, maar aan de weg. Gemakkelijker bereik baar, een hele verbetering dus. Arie had geen zin zijn bedrijf aan te passen aan de eisen van die tijd en bleef op de oude voet doorgaan. In 1969 verkocht hij de woning aan Henk van Tunen en het land aan Cees Schrama. Het gezin verhuisde naar Langedijk. Arie ging te werk naar de Hoogovens en werd walser. Vanaf die tijd komt Annie Beem- sterboer-Ruiter niet meer op die plek in de Speketer. Maar het gevoel van haar jeugdjaren in die polder is anno 1999 nog steeds hetzelfde. Geraadpleegde bronnen: - Regio-Archief Noord-Kennemerland te Alkmaar. - Gegevens van: Annie, Sjaan en Arie Ruiter. Trouwfoto van Jan Beemsterboer en Annie Ruiter. Bruidsmeisjes Jansje Bakker en Alie Bruin. ze uit, liepen over de kaai naar de rings- loot. Een versierde schuit lag klaar om het gezelschap naar het huis van de bruid te brengen. Zelf had hij enkele flessen ster ke drank op de kop weten te tikken en Neel Hoedjes was ingehuurd om een broodtafel en warm eten te maken. Het werd een geslaagd feest en om acht uur ging iedereen voldaan naar huis. Annie stapte bij haar man Jan in de auto, in die jaren ‘de overvalwagen’ genoemd. Samen reden ze naar Warmenhuizen, vol ver wachting wat de toekomst hen zou bren gen.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1999 | | pagina 19