De meisjesschool met versmalde voordeur. Op de achterzijde staat vermeld: Pruimenschool genoemd naar de zusters Pruim die er lesgaven. Hoewel van zusters Pruim niets hekend is, ver wijst de opmerking waarschijnlijk naar de twee dames op de voorgrond. Ca. 1905. Collectie Regionaal Archief tijd op zes jaar gesteld, zonder verdere toe latingseisen. In i86g werd besloten bij het invullen van een vacature wederom een geboren Fran§aise of'Suissesse' als onderwijzeres voor de Franse lessen aan te stellen, voor een accentloze uitspraak van deze taal. Benoemd werd een onderwijzeres die in Maastricht was geboren en in de buurt van Luik had lesgegeven. Dit was aanlei ding voor de eerste hulponderwijzeres, die minder verdiende, om een verzoek in te dienen haar salaris te verhogen tot dat van de nieuwe (tweede) hulponderwijzeres. Deze was immers niet in een Franstalig gebied geboren, maar in Nederland. Het verzoek werd afgewezen. Het jaar daarop vertrok mej. Westerman Holsteijn, die elders een functie had aanvaard. Zij werd opgevolgd door mej. C. Sepp. De commissie van toezicht oordeelde in de daarop volgende jaren over het algemeen gunstig over het onderwijs aan haar school, al kon het rekenen wel wat beter. In 1882 kwam juffrouw Sepp evenwel in moeilijkheden. Er kwamen bij de schoolcommissie klachten binnen over wanorde. Enkele onderwijzeressen zouden scheldwoorden gebruiken, met de vuisten op tafel slaan en leerlingen uit de bank sleuren; ook zouden kinderen tijdens een bezoek van een commissielid op de tafels hebben gezeten. Ouders verlieten zelfs de gemeente om hun kinderen elders onder wijs te laten volgen. Het hoofd en nog twee onderwijzeressen werden door B en W op het matje groepen en streng op de feiten gewezen Zij verde digden zich door op het personeelstekort en de geringe medewerking van de ouders te wijzen. Toen in september ook nog in de Alkmaarsche Courant een verslag van de gemeenteraadsvergadering over deze kwestie verscheen, meende juffrouw Sepp dat zij in een onmogelijke positie was geraakt. Ze wilde daarom eervol ontslag vragen. Omdat ze echter te oud was om nog te solliciteren of zelf een school te 14 Oud Alkmaar 2010 PERSONEELSKWESTIES

Oud Alkmaar | 2010 | | pagina 16