1 x>r God Onlangs kwam een oude vrouw bij ons hun besturen te onderwerpen. Dit schip net thuis, die vertelde van haar voorouders bereikte het vaderland echter niet, want el, die ze gehoord te hebben, dat Tharonhijjagon, het is bij een schipbreuk met man en muis ds zij dat is God, eens ging wandelen met zijn vergaan. Opvolger van Kieft werd Petrus een broer en dat ze ruzie kregen waarna God Stuyvesant en de hiervoor al besproken den en zijn broer dood sloeg. Ik denk dat deze Johannes Cornelisz Backer kwam uit ie: "0 fabel ontleend is aan Kaïn en Abel. Over de Curagao naar Nieuw-Amsterdam over als :n, dat Schepping hebben ze grappige ideeën, tijdelijk plaatsvervanger van Bogardus. ndat we want ze denken dat er een zwangere De classis van Amsterdam zag in :n vrouw uit de hemel is komen vallen en dat Megapolensis, die bij ontslag beschikbaar iiten een schildpad, waarvan er hier vele en zou komen, een goede opvolger van we nog grote zijn, soms wel 4 voet lang en soms Bogardus. De bewindhebbers van de W.I.C. den en met 2 koppen, dat deze boze en bijtgrage voelden eveneens voor dit idee en van ds. r schildpad de vrouw op zijn schild heeft Backer werd vernomen, dat Nieuw- als het opgevangen aangezien toen alles nog met Amsterdam hier ook positief tegenover s een water bedekt was. En dat deze vrouw op de stond. Dus werd Megapolensis voorzichtig schildpad zittend met haar handen in het benaderd. Hij bleef echter beslist in zijn roushi water woelend zo veel aarde heeft samen wens om naar het vaderland terug te a, ik gekrabbeld, dat de aarde ten slotte boven keren. Zijn vrouw Machtelt en de kinderen ds zij het water is uitgestegen. Zij denken ook waren reeds m het vaderland en de classis k hun dat er meer dan één wereld is en dat wij moest maar omzien naar een andere ze, dat lek zit uit een andere wereld komen. predikant. un TERUG NAAR DIE ANDERE WERELD? INTUSSEN IN HET VADERLAND n, Hoewel Megapolensis zich dus vrij en Intussen had ds. Megapolensis Sr. vanuit gemakkelijk kon bewegen en daarbij een Koedijk problemen met de classis van man bleek te zijn, die voor vele dingen Alkmaar gekregen. De zoon uit het eerste lar belangstelling had, beviel het hem toch op huwelijk van zijn stiefdochter Machtelt, we aan den duur in Rensselaerswijck maar matig. Wilhelmus Grasmeer, was vanaf 1643 iken De ruwheid van zeden en de moeilijkheid predikant van de pas opgerichte 12 man om zijn traktement binnen te krijgen kerkgemeente West-Graftdijck. In 16451 If- zullen mede aanleiding geweest zijn, dat wordt hij door de classis ernstig in na hij toen de termijn van zes jaren in 1648 gecensureerd en bestraft vanwege wat ik om was bij de classis van Amsterdam een "verscheiden quade geruchten" ;n aan verzoek om ontslag indiende. betreffende dronkenschap en andere and Maar in de herfst van 1647 waren de fouten, maar vooral omdat hij gescheiden enen gouverneur van Nieuw-Nederland, leeft van zijn huisvrouw en niet van plan ;ren, Willem Kieft, en de predikant van Nieuw- is om met haar tot een verzoening te rden en Amsterdam, ds. Everhardus Bogardus aan komen. Uiteindelijk verlaat hij in februari boord van het schip 'de Princesse' gestapt 1650 na een afscheidspredicatie zijn kerk in om naar het vaderland te gaan, teneinde West-Graftdijk en vestigt zich in Koedijk, daar hun geschillen aan het oordeel van maar verschijnt ondanks diverse verzoeken Oud Alkmaar 2009 35

Oud Alkmaar | 2009 | | pagina 9