[dit zwarte haren en ogen en een gele huid. In hebben ze een vrouw, het hoereren de zomer lopen ze naakt en hebben alleen kunnen ze niet laten en het wordt zelfs hun "schamelheyt" met een lap bedekt. een "kloeckheyt" gevonden de vrouw van Kinderen en jongeren die met 10,12 of 14 een ander te "beslapen". De vrouwen zijn en jaar hun volwassenheid nog niet bereikt ook uitermate tot hoererij geneigd, zij 1 die ik hebben, lopen geheel moedernaakt. In de doen het al voor iets met een waarde van 1, tde de winter hangen ze slechts een onbewerkt 2 of 3 schellingen. Veel van onze wee hertenvel of de huid van een beer of panter Nederlanders zijn vaak bij hun aan het cs of om hun lijf, of ze naaien huiden van hoerenlopen. rahaga, bevers en otters of vellen van andere hier Als een vrouw bevallen is gaat ze terstond voorkomende dieren aaneen tot een weer verder en hoe koud het ook is, ze wast 'olken vierkant kledingstuk, of ze kopen bij ons zichzelf en haar kind terstond in de rivier teen Nederlanders twee en halve el wollen stof of in de sneeuw. Zij willen niet gaan .aar en hangen dat zonder iets te naaien om. liggen, want zeggen ze, dan zijn we door de meteen dood, maar ze gaan verder, hakken /rede en Zowel vrouwen als mannen gaan hout, lopen 3 of4 mijl met het kind, een blootshoofds. De vrouwen laten het haar kortom, zij gaan, zij staan, zij werken alsof a. Wij heel lang groeien, binden het wat aan er geen bevalling was en we zien dat het nen in en elkaar en laten het dan op de rug hangen. hun niet slecht bekomt. Wij sporen onze tien of Mannen hebben soms aan één kant, soms vrouwen aan om ook eens zo te bevallen est. Het ook aan beide kanten een lange haarlok zonder al de "fick fackelarij" van het de hangen en over hun hoofd hebben ze drie Hollandse kraambed. vingers breed een hanenkam of varkens De mannen hebben veel gezag over hun alle borstel van rechtopstaande haren, terwijl vrouwen. Als zij hem iets aandoet wat ontri- het haar aan weerszijden daarvan heel kort hem niet bevalt en hij dus boos wordt, n zeer is afgeschoren. Maar soms vinden ze het grijpt hij een bijl, slaat haar de kop in en oende mooi om op de kale plekken een paar dat is het dan. De vrouwen moeten het and met kleine lokken te laten staan zoals bij een land bewerken, maaien, planten enz.; de kunnen ragebol. Ook schilderen ze hun gezicht mannen doen niets anders dan jagen, le rood, blauw, etc. en zien er dan uit als de vissen en oorlog voeren met hun vijanden. t. Een duivel zelf Daarbij gaan ze zeer wreed met hun cent net vijanden om, want als ze ze gevangen kunnen Zonder de huwelijkse staat te kennen hebben, bijten ze eerst de vingernagels af ek van leven zij met elkaar wat in het wilde weg. en snijden dan enige kootjes en soms ook ren ben En hoewel sommigen vrouwen hebben, wel hele vingers af Vervolgens moeten de ïouden duurt dat niet langer dan een van beiden gevangenen geheel naakt voor hun zingen er kom. wil; ze gaan van elkaar weg en nemen weer en dansen en ten slotte verbranden ze de een ander. Ik heb zelfs gezien, dat gevangenen enige dagen lang op een sommigen die elkander verlaten hadden matig vuurtje langzaam dood en dan eten rs. en een tijd met een ander hadden samen ze ze op, waarbij de gewone man arm, bil ngezicht, geleefd, hun vorige partner weer opzocht of romp nuttigt, maar de opperhoofden n ze en en weer een paar vormden. En ook al hoofd en hart eten. Oud Alkmaar 2009 33

Oud Alkmaar | 2009 | | pagina 7