ingshuis rder :nzijde op r ligt, de ie Rie Idoorlog luizen ygia er in linderd. twerp een an een g kon ide er nooit vel af of iden og kan gedrongen :door kon toen het ide om lardoor ■eg te wilde hij -gentig alt zijn de xiooie FIJN GEWOOND Rie heeft in dit huis al die jaren fijn gewoond. Als zij eruit gaat, hoopt ze dat er iemand in komt die het huis met respect zal behandelen. "Natuurlijk zal er het een en ander aangepast moeten worden, als het maar niet zo is dat de kasten in een container belanden of de tegels eraf gesloopt worden. Maar daarover heb je uiteindelijk niets te zeggen." Voor het exterieur is de afdeling monumentenzorg al eens komen kijken. Het huis behoort namelijk tot de beeldbepalende panden. Voor Rie hopen we dat als zij eruit gaat, er een bewoner komt die het huis met evenveel respect zal behandelen als zijzelf heeft gedaan, al die jaren. betegeling op de schouwen. Vooral in de woonkamer is de schoorsteenmantel prachtig. Diep donker paars van kleur met zwarte randen. De ingebouwde kasten ter weerszijden van betegelde pilasters zijn bruin geverfd. Op de onderkasten ligt graniet, een destijds modieuze, van oorsprong Italiaanse bekleding van vooral vloeren en aanrechten. Rie zelf vindt de tegels in de zijkamer het mooist. De opbouw van de mantel is hier wat soberder en de kleur van de tegels is vlammend bruin/rood, afgezet met zwart. De keuken heeft ook een mooie, vierkante afmeting. De hardblauw met wit geverfde houten kasten met granieten aanrecht doen denken aan hedendaagse keukenfolders waarin met een groothoeklens ouderwetse keukens van giga-afmetingen worden aangeprezen. Tegenover het lage aanrecht zit een schouw waarin een groot fornuis niet zou misstaan. Aan weerszijden weer ingebouwde glaskasten. Op de vloer ook weer graniet met een zwarte natuurstenen band langs de randen. Rie: "Moeder vond de kleur van het graniet te licht en heeft toen met olie de vloer donkerder gemaakt." In de gang leidt een houten trap naar boven waar zich vier kamers bevinden en een smalle badkamer. Hier zie ik de rij raampjes terug die mij van de buitenkant al fascineerden. Oud Alkmaar 2009 51

Oud Alkmaar | 2009 | | pagina 25