2006 zijn daar nog vele contacten bijgekomen. Er werden werkreizen georganiseerd naar o.a Duitsland, Amerika en Canada, met als doel de kennis te verbreden en uitwisselingsexposities over en weer te houden. Zo kon ook het Alkmaarse publiek kennismaken met grafisch werk van kunstenaars uit Belgrado, Londen, Lissabon, Templin, Kingston en Calgary. WAT KWAM ER TOT STAND? Kust Polder (10 prenten op groot formaat) Mei (5 prenten met gedichten van H.H. ter Balkt) Verlichte nacht [6 prenten met muziek van Arnold Schönberg) Adagio [6 prenten met een dansuitvoering van Carmen Rozenstraaten en Jantine Kraaijeveld) 12358 [6 prenten met een theatertekst en -uitvoering van Kees Hartveld en Flip Aartsen) 11 Zoë (leporello met tekst van Vera d'Hooghe en zeefdrukken van Harry Brusche) Uitwisselingsprent (4 etsen op een piano, gebaseerd op een gedicht van Oscar Wilde, twee Alkmaarse en twee kunstenaars uit Bath) Prent Poëzie (10 mapjes met gedichten en prenten) Vlaggendoos (5 prenten, relatiegeschenk van de gemeente Alkmaar) Een Naakte Waarheid (houtsnedes en gedichten) Het Zilveren Geeltje (15 prenten ter grootte van een briefje van 25 piek) Het Geheim van de Verte [6 prenten en gedichten van cursisten van de Taalschool en de dichter Hans Tentije) Aardbeienspinazie (10 etsen gebaseerd op cadavre exquis) Kwartaalprenten (inmiddels 28!) Echo (20 prenten gebaseerd op iets uit de collectie van het Stedelijk museum Alkmaar vanwege 750 jaar stadsrechten Alkmaar) Alkmaar overmorgen (5 prenten en 5 gedichten van Sjoerd Kuyper, opdracht Lions Club Alkmaar) Ode (gedicht Joost Zwagerman en 5 houtsneden, opdracht cultuurpark De Hout) Voor dit artikel is gebruikt gemaakt van de archieven van Frans van Hoeken, Rolluf van Laar, Magda van Amsterdam en het Grafisch Atelier en van: Jan van Baar, Kunstenaars in Alkmaar; twintjgjaarAKV uit 1992.

Oud Alkmaar | 2009 | | pagina 23