Open dag op het atelier in 1590, ontvangst door Rollu/"van Laar bereiken. Uit de hele regio en ook uit het buitenland kwamen kunstenaars in het atelier werken en exposeren. De een regelmatig, de ander incidenteel. De eerste uitwisseling met kunstenaars uit Bath vond in 1987 plaats. Op 27 april 1990 werd het Grafisch Atelier bijzonder gewaardeerd: de Reijer Jan Zwaan Cultuurprijs, ingesteld door boekhandel Zwaan& TerBurg en financieel gesteund door de gemeente Alkmaar en andere sponsors werd toen door burgemeester J. Pop uitgereikt. In 1991 werd in de AKV een voorstel behandeld het Grafisch Atelier los te koppelen van de AKV. De financiële verhouding tussen AKV en Grafisch Atelier was uit het lood geraakt, het bestuur wisselde teveel. De werkplaats had be hoefte aan continuïteit en een bestuur uitsluitend gericht op de werkplaats. Zodoende werd de Stichting Grafisch Atelier opgericht. Tot ca. 1993 werd voor het beheer subsidie verkregen van de Provincie. Daarna nam gelukkig de gemeente de subsidie over via de zogenaamde 'Melkertbanen'. Er werd veel energie gestoken in promotieactiviteiten. In 1995 kwam ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan de eerste nieuwsbrief uit, er werden open dagen in mei georganiseerd, er werd samengewerkt via tentoonstellingen met de Kunstuitleen en de Provinciale bibliotheekcentrale. In samenwerking met de dichterskring (met Evert van Lathum) kwam de serie 'Noemer- prent en poëzie' tot stand met een gedicht en een prent in prachtige mapjes. Naast deze prenten en mappen werden circa 10 exposities van grafische kunsten per jaar gehouden en is het Grafisch Atelier lid van de Vereniging voor originele grafiek en Drukwerk in de marge. Tevens zijn buitenlandse contacten van groot belang. Van oudsher is er geregeld contact met Bath Artist Printmakers maar vanaf De huidige beheerders Matja Vleugel, Mario Possamani enjan Hollenberg Oud Alkmaar 2009

Oud Alkmaar | 2009 | | pagina 22