tf'I1 ff, Klassieke trapleuning Hans Erkamp in zijn werkkamer uiteindelijke uitvoering wijkt dan wel af van zijn oorspronkelijk idee, waarin de Parijse architectuur van tgoo hem voor ogen stond met zijn zinken elementen en grote ramen, maar nu de nieuwbouw er staat is hij heel blij met het uiteindelijke resultaat, waarin glas, aluminium, zink en onbehandeld hout een grote rol spelen. LANGE TRADITIE Het gebouw had al voordat Erkamp zich er vestigde een lange traditie als advocaten- en notariskantoor. In de jaren zestig hield advocaat Leesberg er kantoor, en naast hem, op nummer 19, notaris Boekwinkel, die er ook boven woonde. Eindjaren zeventig kocht notaris Van den Bosch het kantoor annex woonhuis en nam het alleen als kantoor in gebruik. De bovenste verdiepingen bleven grotendeels leeg staan.Van den Bosch was de opvolger van notaris Hilbrand (die overigens kantoor hield aan de Emmastraat). Deze Hilbrand had het stokje weer overgenomen van notaris Verkade. Allemaal namen die nog regelmatig in de overdrachtsstukken van panden en aktes voorkomen. Erkamp pakte na zijn benoeming in 1997 de verbouwing groots aan. Vloeren werden vernieuwd, kleine kamertjes samen getrokken tot grote kamers en nieuwe leidingen werden getrokken. Notarissen hebben dan wel een oud beroep, maar ook zij gaan met de tijd mee en de stukken worden nu allemaal digitaal bewerkt. Dat vergt veel kabelwerk in muren en vloeren. Kortom, veel werk werd verzet om het gebouw aan te passen aan de huidige eisen. In die tijd kreeg de voorgevel het predikaat gemeentelijk monument. Kroon op het werk was in 2004 het achterkantoor met corridor, waarin de notarissen Van Leersum en Nagtglas Boot, die voordien kantoor hadden aan de Gedempte Nieuwe- sloot, onderdak vonden. De nieuwe, gezamenlijke onderneming, ging opereren onder de naam 'Erkamp Van Leersum, Notarissen'. Bij deze gelegenheid werd het logo met 'het zonnetje' bedacht in de frisse kleur groen. Erkamp: "Met een knipoog naar de vier eeuwen oude Alkmaarder Hout aan de overkant van de Kennemer- straatweg". 78 Oud Alkmaar 2007

Oud Alkmaar | 2007 | | pagina 24