schilderijen aan de wand. Voordat we naar zijn werkkamer aan de achterkant gaan, stappen we de monumentale voordeur weer uit. In brede gebaren en met wapperende jas vanwege de straffe wind, wijst Hans Erkamp me op de mooie details van de gevel, die hij kortgeleden heeft laten schilderen. Boven de ramen zitten metselmozaïeken in gele, bruine en paarse steentjes, die boven elk raam een eigen patroon kregen. Erkamp: "Nu kun je tenminste zien dat het van die leuke versieringen zijn, vóór de renovatie was alles zwart van de uitlaatgassen". Het forse overstek van de dakgoot, de ramen en de brede verticale belijning in de gevel zijn in de traditionele kleuren groen en geel en wit geschilderd. "Ik heb tegen de schilder gezegd dat hij dat oude poortje links van de voordeur niet moest vervangen door een nieuwe, maar het hout goed moest behandelen. Dat vind ik mooier dan een nieuw poortje tegen zo'n oude gevel aan te zetten". Met de rug naar het pand zien we schuin naar links de ingang van de Hout met de monumentale bomen van de Wilhelmina- laan. Als we een kwartslag naar rechts draaien valt de molen van Piet ons in het oog. Kan het nog Alkmaarser? LICHT EN MODERN Contrasterend met de monumentale voorgevel is het interieur. Alles is licht en modern, met warme toetsen van de robijn rode vloerbedekking en het kersenhout waar het meubilair van gemaakt is. Het enige wat in het interieur herinnert aan de oorsprong van het pand is de klassieke trapleuning naar boven.Vanuit de serre aan de achterkant van het pand, waarin zich de werkkamer van Erkamp bevindt, Voordeur gaan we de tuin in. Het is er een oase van rust in vergelijking met de verkeersdrukte aan de voorkant. Achterin de grote tuin staat het nieuwe pand waarin ondermeer de werkkamers van de notarissen Nagtglas Boot en Van Leersum zich bevinden. Via een door de tuin meanderende, overdekte corridor kunnen de klanten en de notarissen zich tussen hoofdgebouw en het bijgebouw begeven. Erkamp heeft zich intensief bezig gehouden met het ontwerp van dit bijgebouw en de doorgang. De Bijgebouw Oud Alkmaar 2007

Oud Alkmaar | 2007 | | pagina 23