Achter de gevel Een monumentaal notariskantoor op de kop van de Wilhelminalaan Annelies Veronica Janssen In het kader van de viering van 400 jaar Alkmaarder Hout dit maal een kijkje achter de monumentale gevel van notariskantoor Erkamp Van Leersum aan Kennemerstraatweg 17-19. Ook hier staat de vraag centraal hoe het is om in een historisch pand kantoor te houden. In 1900 is dit pand als een vrijstaand dubbel- herenhuis gebouwd. Aan de monumentale voorgevel in neorenaissancestijl is dit nog goed te zien. De beide huizen, die gespiegeld zijn gebouwd, zijn de twee hoogste aan dit deel van de Kennemerstraatweg. Twee voordeuren met daarboven over twee verdiepingen aan beide zijden symmetrische raampartijen afgedekt met een enorme daklijst. Daarboven torenen twee uitge bouwde dakkapellen die een grote zolder ruimte verraden. Het pand past perfect in de stijl van de rest van de bebouwing van de Kennemerstraatweg met advocaten kantoren, makelaarskantoren en bank gebouwen die zich hier in de loop van de 20ste eeuw hebben gevestigd. Toen notaris Erkamp het pand in 1997 kocht moest er met name aan het interieur heel wat gebeuren om het geschikt te maken als efficiënt kantoorpand. KLEUR Nadat ik me gemeld heb bij de receptie wijst de secretaresse me naar de wacht ruimte. Er zijn twee zitjes in de kleuren groen en blauw. Het frisse groen komt meermalen in het interieur terug, onder andere op het visitekaartje en in enkele Metselmozaïek boven de ramen Kennemerstracit 17-19 j6 Oud Alkmaar 2007

Oud Alkmaar | 2007 | | pagina 22