villa van de twee overige bouwdelen. In de gevels en de daken zijn de drie bouwvolumes zichtbaar van elkaar losgekoppeld en elk heeft een eigen entree gekregen. Hiermee is de autonomie van de villa weer in ere hersteld. De Puienprijs 2006 in de categorie 'Nieuwbouw woonhuis' gaat naar het complex woningen aan de Veerstraat 18 t/m 24. In het centrum van Alkmaar heeft deze nieuwbouw geleid tot een transformatie van de straat. Jarenlang heeft het gebruik van het horeca-etablissement tot ontevredenheid geleid en een ongewenst imago aan de straat gegeven. Het kleurgebruik en de maatvoering van het complex voegen zich naar de historische schaal van de binnenstad. Ook de trapgevel verwijst naar panden die hier in het verleden hebben bestaan. Op historiserende wijze is er een complex woningen neergezet dat een positieve uitstraling heeft naar de omgeving. De Puienprijs 2006 in de categorie 'Restauratie woon huizen' gaat naar Villa De Lange aan de Wilhelmina- laan 2. Dit bijzondere pand met veel kenmerkende details uit de periode Betlage, Amsterdamse School en met vroege Stijlkenmerken is van groot belang voor de stad Alkmaar. Jan Wils, de in 1891 in Alkmaar geboren architect, heeft deze woning in 1917 ontworpen. Bij de huidige eigenaren stond het idee voorop dat de villa zo authentiek mogelijk moest worden gerestaureerd. Er is veel tijd besteed aan historisch onderzoek en bij het restauratie project zijn vele adviseurs en specialisten betrokken. De gevel is zeer omzichtig gerestaureerd: het voeg werk is vernieuwd, de gevel licht gereinigd en het houtwerk is in de originele kleuren geschilderd. Dankzij deze toprestauratie is een van de architec tonische hoogtepunten van de stad Alkmaar be waard gebleven. Dinsdag 19 december 2006 'Geen Alkmaar zonder Egmond'. Bruinvishuislezing door dhr. Gerrit Jan Rutgers. Dinsdag idjanuari 2007 Bruinvishuislezing over kleuterscholen en kinder opvang in het verleden, door mevr. Emmy Reyngoud Woensdag i4/ebruari 2007 Lezing over de Alkmaarse architect Jan Wils door dhr. dr. Herman van Bergeijk, docent architectuur geschiedenis aan de TU Delft. Plaats: Ouderen- sociëteit, Varnebroek 31. Zaterdag 1/februari 2007 Alcmaar Varia in het Bruinvishuis van 10.00 uur - 12.00 uur Ruil- en handeldag van Alkmaarse artikelen, boeken en tijdschriften. Voor een gratis tafeltje opgeven bij Guus Breebaart Dinsdag 13 maart 2007 'De Westfriese Omringdijk'. Bruinvishuislezing door dhr. Rob Ballot Woensdag 25 april 2007 Jaarvergadering op het Varnebroek 31. Na de pauze zal mevr. drs. Ana v.d. Mark, architectuurhistorica, ons informeren over de toekomstmogelijkheden van het landgoed 'Nijenburg' in Heiloo. Voor de lezingen in het Bruinvishuis, Oudegracht 245, dient men zich op te geven bij Guus Breebaart, tel. 072-5110383. De lezingen aan het Varnebroek zijn vrij toegankelijk.

Oud Alkmaar | 2006 | | pagina 18