Bloemenpatroon op de uit 1931 daterende gordijnen brengen. Dat wilden wij niet. Aan ons huis kun je zien dat er op verschillende tijden en in verschillende stijlen, verbouwingen zijn uitgevoerd. Bijvoorbeeld de trappartij naar de bel-etage (bel van belle, de etage waar zich de mooie salon bevindt). Aan een kant aan de muur zit een art deco betimmering uit de jaren dertig, de balustrade is uit de jaren vijftig en de trap zelf is uit 1899 toen het huis werd gebouwd. Je kunt hier eigenlijk een wandeling door de tijd maken", zegt Harold. Hij is bijzonder trots op de roodbruine gevoerde gordijnen van liberty-stof die het warenhuis Metz in 3931 verkocht. "We hebben ze gekregen en ze passen hier in de salon uitstekend. Waarom zou je iets wegdoen wat nog goed is"? Deze instelling komen we nog veel vaker tegen bij onze rondwandeling door het enorme huis. Het verhaal van het toilet getuigt hiervan. "Toen een tijdje geleden het toilet lekte, ben ik met een manchet naar de firma Cenza gegaan aan de Lindelaan. Daar zeiden ze me dat het een manchet uit de jaren zestig was. Ik hield mijn hart al vast voor de radicale verbouwing die nodig zou zijn om een nieuw toilet te plaatsen, maar de verkoper kwam terug met de mededeling dat hij achter in de winkel nog een dergelijk setje had bewaard. Dus dat zit er weer omheen en het toilet lekt niet meer. Ik vraag mij nu af of ik niet de gehele voorraad had moeten kopen. Maar als deze ook vijftig jaar meegaat, zit ik wel goed". Bloemenvaasdecoratie in het glas van een deur Trappartij naar de bel-etage "r7'A 24

Oud Alkmaar | 2006 | | pagina 32