Verenigingsnieuws Van de voorzitter Van de werkgroep Welstand HISTORISCHE VERENIGING ALKMAAR Zaterdagochtend 18 februari was het 'Alkmaar Varia'-dag, het moment voor het uitwisselen van uiteenlopende zaken met betrekking op Alkmaar en omgeving. Ingebracht waren onder meer ansicht kaarten, speldjes van onder andere de kaasfabriek Eissen en puddingfabriek Victrix, diverse boeken, prenten en publicaties maar ook serviesgoed van de chocoladefabriek Ringers. Menig stuk wisselde van verzamelaar. Volgend jaar zal in februari wederom een Alkmaar Varia-ochtend worden georganiseerd, de exacte datum en tijd zal ruim van te voren worden aan gekondigd. Wellicht voor u de gelegenheid om die lang bewaarde stukjes, die u eigenlijk wel weg wilt doen of ruilen, in te brengen om een ander er een plezier mee te doen. De organisatie van deze dag is in handen van de bestuursleden Kees Tiebie en Jan Nachbar. Voor de sportievelingen onder u wordt er op zaterdag 6 mei een fietstocht georganiseerd richting Oudorp-Alkmaar-Noord, daarnaast zijn er enkele interessante wandelingen. Ten overvloede wijs ik u nog op de activiteitenagenda van de vereniging. Mede namens het bestuur wens ik u veel leesplezier toe met de nieuwe editie van ons tijdschrift. Graag tot ziens bij de jaarvergadering met aan sluitend de lezing over Cornelis Drebbel op woensdag 2 6 april of bij een van onze andere activiteiten. HaroldD.E. Bos De afgelopen periode stond wat de bouwaanvragen betreft vooral in het teken van de Schelphoek. De bouwplannen van de Schelphoek werden als schets ontwerpen gepresenteerd aan de welstands commissie en zoals gebruikelijk kregen wij de mogelijkheid een preadvies te geven. De beoordeling werd gebaseerd op het door de Raad vastgestelde beeldkwaliteitplan met welstands criteria. Bouwhoogten waren al vastgelegd in het ontwerp bestemmingsplan. Wij hebben op dit bestemmingsplan een uitgebreide 'zienswijze-reactie' gegeven, waarin de nadruk lag op het onderscheid tussen goot en nokhoogte voor de grondgebonden woningen in het bestemmings plan. Dit is de enige garantie dat dergelijke woningen kappen krijgen en niet allemaal worden volgebouwd tot de maximale bouwhoogte. Het beeldkwaliteit plan onderschreef wel de wenselijkheid van kappen maar stelde dit niet verplicht. Helaas heeft de Historische Vereniging Alkmaar gelij k gekregen dat dit onvoldoende is want alle schetsontwerpen waren plat afgedekte panden met overal dezelfde bouwhoogte. Een gemiste kans om werkelijk iets fraais te maken van de nieuwe Schelphoek. In februari j.1. is het bestemmingsplan Schelphoek definitief vastgesteld. De Historische Vereniging Alkmaar had samen met de partners in de overleg groep Schelphoek bezwaar gemaakt tegen twee wijzigingen die in de laatste versie van het bestemmingsplan zijn doorgevoerd:

Oud Alkmaar | 2006 | | pagina 17