Onderstaand een korte lijst van de belangrijkste onderzoeken die Cor Neefin de loop der tijd heeft verricht en waarvan er bij het Regionaal Archief een verslaglegging wordt bewaard: de geschiedenis van de vereniging 'Het Stille Strand'; de geschiedenis van tal van Alkmaarse families (waaronder uiteraard de families Neef en Stoel); de geschiedenis van het bedrijf W.F. Stoel; een studie over kalkovens in Alkmaar en omgeving; een studie over het Veneetse Eyland, in 1612 'opgehaald' uit het water van het Voormeer; de geschiedenis van de Woningmaatschappij Alkmaar; de geschiedenis van de Alkmaarse afdeling van de AJC; de geschiedenis van De Vrije Pers; een overzicht van toneelvoorstellingen door het Comité Goede Toneelkunst (I.v.A.0.) in het Gulden Vlies; de geschiedenis van het huis Verdronkenoord 103 (lange tijd de woning van zijn zoon Enno); de geschiedenis van woningbouwvereniging Rochdale (1987); de geschiedenis van telefoon- en goederenbesteldienst Jan Pot; een studie over de plattegrond van Alkmaar en de verklaring van Alkmaarse straatnamen door Pieter Roose in het begin van de 19de eeuw; een studie over de Koningsweg en zijn bewoners; een overzicht van de Alkmaarse gemeenteraad van 1851 tot 1992. De vraag 'hoe is het zo gekomen' is voor Cor Neef een tweede natuur geworden. Een voorbeeld: toen zijn dochter Ida huwelijksambtenaar werd zocht hij meteen naar de oudste trouwverordening in het Alkmaarse gemeentearchief We hopen dat Cor nog lang fit zal blijven. Er valt immers nog zoveel te onderzoeken...

Oud Alkmaar | 2005 | | pagina 28