fst 50 ervan jden tussen eins tegen trijden met and van de >t velejaren ïtspraak en uitdaging. Van 1969 id nam hij ijsbaan De d hij erelid nam nog irchief Hij naakte een tal Archief Geschiedschrij ving Sinds zijn pensionering in 1980 houdt Cot Neef zich intensief bezig met de Alkmaarse geschiedenis. Een echte schrijver is hij niet. Vooral in het verzamelen en het zo volledig mogelijk maken van de informatie ligt zijn passie. De vruchten van zijn onderzoekingen hebben dan ook meestal de vorm van verzamelingen documentatie en gegevens over een bepaald onderwerp. Wel zijn het stuk voor stuk waardevolle werken, op basis waarvan boeken geschreven kunnen worden. Bijna was het een keer tot een publicatie in boekvorm gekomen. Dat betrof het overzicht van de geschiedenis van de AJC, dat hij samen met Sam Tump vervaardigde. Jammer genoeg durfde geen uitgever het financiële Toneel Toneel was lange tijd de grote hobby van Cor Neef Na eerst actief te zijn geweest in het bedrijfstoneel, speelde hij gedurende 20 jaar bij de inmiddels opgeheven Alkmaarse toneelvereniging 't Voetlicht. De uitvoeringen vonden plaats in het Gulden Vlies en in het Wapen van Heemskerk. Cor was ook secretaris van de club. Neef: 'Ik ben als toneelspeler natuurlijk maar een kruimelaar, maar vond het heerlijk. Als ik het toneel opkwam, dan vielen alle spanningen weg, dan was ik gewoon weer mezelf Ik speelde van alles, bijvoorbeeld een dominee, een notaris. Als klein jongetje was ik al gebiologeerd door het toneel. In 1924 was er bij wijze van experiment een kermis georganiseerd op de Koningsweg. Ik keek daar naar voorstellingen van het 'volkstoneel' van Herman en Aaf Bouber. Toen ze 'De Jantjes' speelden mocht ik een keer als figurant meedoen. Geweldig vond ik dat. Later leerde ik in AJC-verband goed toneelspelen. De vrouw van dr. J. Hemelrijk, de rector van het Murmellius, gaf lessen in het lekenspel. Ik herinner me een voorstelling in 1933 op het landgoed Ter Coulster in Heiloo. We speelden mee in een bijbels stuk van toneelvereniging 'Falkland', waarin een vriend van mij de rol van Jezus had. Voordat we begonnen, gingen we samen in toneelkostuum drop kopen in het dorp'. Na de oorlog schreef Neef in 1946 met Ad Genefaas en Frans Stadegaard twee keer een revue voor het Rembrandtkwartier. Er werkten vele buurtbewoners aan mee. Cor Neef was in die tijd secretaris van de buurtvereniging 'Rembrandt'. In de jaren 1964-1969 speelde Cor Neef mee in de middagoptocht van de 8 October Vereeniging. Daarna was hij van 1970-1973 samen met Bob Verhagen de regisseur van de optocht. Cor Neef samen met Riet Bouma tijdens een opvoering van toneelvereniging 't Voetlicht, 1954. Collectie Cor Neef 21

Oud Alkmaar | 2005 | | pagina 27