Het bedrijfsvoetbalteam van de firma Stoel, 1954. Vanwege de viering van 700 jaar Alkmaar hebben sommige voetballers hun snor laten staan. Collectie Regionaal Archief bloei: in 1969 waren er in Noord-Holland 130 bedrijfsvoetbalclubs. Maar liefst 50 ervan kwamen uit Alkmaar. Neef 'Erg leuk vond ik de in de jaren zestig georganiseerde voetbalwedstrijden tussen beroepsgroepen. Zo had je advocaten tegen journalisten en kasteleins tegen garagehouders (men sprak van 'alcohol' versus 'benzine'). Dit waren wedstrijden met meestal een liefdadig doel en met soms wel 1000 bezoekers'. Vanaf 1949 vervulde Cor Neef ook functies binnen de afdeling Noord-Holland van de KNVB. Hij vertegenwoordigde er het bedrijfs- en zaalvoetbal en was daarnaast vele jaren secretaris van de commissie die onderzoek deed naar strafzaken. Neef 'Tuchtspraak en reglementen, dat waten mijn grote hobby's. De strafzaken zag ik echt als een uitdaging. Het ging me niet om het straffen, maar om op te voeden, te corrigeren'. Ook in de Alkmaarse sportwereld buiten de KNVB en de AVB was Neef actief Van 1969 tot 1975 was hij secretaris van de Alkmaarse Sportraad. In die hoedanigheid nam hij samen met J.C.A. Jansen en het ijsbaan-comité het initiatief voor sporthal en ijsbaan De Meent. In 1984 nam Cor Neef afscheid van het bestuurslidmaatschap. Prompt werd hij erelid gemaakt, een bewijs dat men zeer tevreden was over zijn functioneren. Neef nam nog geen afscheid van de KNVB. Hij wierp zich op de ordening van het afdelingsarchief Hij zorgde er voor dat alles keurig in 561 zwarte banden werd ingebonden en maakte een inventaris van het geheel. In 2001 is het archief overgedragen aan het Regionaal Archief

Oud Alkmaar | 2005 | | pagina 26