[as zien van t eruit als i lang en j tal van ring voor De firma Stoel tvmg Cor Cor Neefis onwaarschijnlijk lang verbonden gebleven aan een en hetzelfde bedrijf Maar mng van liefst 52 jaar lang, van zijn veertiende tot zijn zevenenzestigste, was dat de firma man. W.F. Stoel en Zn., sinds 1971 Stoel en Van Klaveren. Neef werkte zich op van jongste bediende tot procuratiehouder. Gedurende 25 jaar leidde hij de tegelafdeling. Later kreeg hij als stafmedewerker het beheer over de filialen, terreinen, gebouwen en vas post- magazijnen. In 1971 coördineerde hij de bouw van een nieuw hoofdkantoor aan de :1 sociaal Eilandswal, dat het oude kantoor aan het Luttik Oudorp verving. 11 voelend maar niet politiek actief Van huis uit waren ze doopsgezind. Ze lazen thuis naast de Alkmaarsche Courant ook Het Volk, de krant van de SDAP, en waren lid van de VARA. Zijn jeugd herinnert Cor zich vooral spelend op de Koningsweg. Zijn vader had een postwagentje, zo'n hoge wagen, waar hij en zijn broertje Otto in konden zitten, niet te vaak natuurlijk. Daarmee brachten ze de postpakketten naar het station in Alkmaar. Als dokter Schröder kwam, de arts, mochten de kleine jongetjes mee in het koetsje de Koningsweg afrijden. Dat was een feest. Met nieuwjaar moesten ze altijd een kaartje brengen bij de dokter en de directeur van het postkantoor. Cor ging tussen 1920 en 1927 naar de derde gemeenteschool op de Koningsweg, ook wel 'de Schipperschool' genoemd naar het toenmalige hoofd P. Schipper. Het was een school voor de burgerkinderen, de zogenaamde 'klompenschool' voor de armere kinderen bevond zich aan de Nieuwesloot. In het schoolgebouw op de Koningsweg is nu buurthuis 'De Burcht' gevestigd. In het verzuilde Alkmaar van die tijd, hadden de kinderen geen contact met de jeugd van de christelijke scholen. Neef: 'Ik weet nog dat er een hek geplaatst werd om het schoolplein van de christelijke Wilhelmina-school in de Doelenstraat om contacten met de jeugd van de gemeenteschool te voorkomen'. Na de lagere school ging Cor aan het werk als broodbezorger en magazijnbediende. In 1929 kwam hij voor een salaris van f 2,50 per week als jongste bediende in dienst bij de firma W.F. Stoel en Zn., een groothandel in bouwmaterialen: 'Ik was toen 14 jaar. Doorleren was geen optie, het was niet te betalen. Maar ik had een enorme honger naar kennis. In de avonduren volgde ik voor eigen rekening allerlei opleidingen. Zo bezocht ik een jaar lang (in 1929) de Handelsavondschool aan de Doelenstraat en behaalde een diploma boekhouden. Ik nam typeles bij de onvergetelijke rabbi Abraham de Wolffin de Hofstraat. Op de ambachtsschool aan de Bergerweg volgde ik de avondopleiding. Later kwamen daar nog allerlei bouwkundige cursussen bij'. Cor Neef (links) en zijn broer Otto, 1920. Collectie Cor Neef

Oud Alkmaar | 2005 | | pagina 13