■*£- ef'\ 2004 ook een feestjaar voor de Alkmaarse middenstand Boekbespreking van: Annemieke Voeten, Daarom Alkmaar; JefC.W. Broersen, 100 jaar Koster; Hans Koolwijk, ïoojaar Van Til Interieur Jan Drewes Daarom Alkmaar Er is heel wat papier besteed aan het feest ter gelegenheid van de viering van 750 jaar stadsrechten in Alkmaar. In de boekenlijst in het laatste nummer van 2004 van dit blad is al meer dan een pagina nodig om al deze geschriften te vermelden. En die lijst is nog niet volledig. Geschriften die verslag doen van het verloop van de feestelijkheden ontbreken nog. Wij zullen daar misschien later op terugkomen, maar nu al vast één werk onder uw aandacht brengen, waarin dat feest besproken wordt. Dat boek heet: Daarom Alkmaar. Het zit een beetje merkwaardig in elkaar. Zo ontbreekt bijvoorbeeld de titelpagina en begint het op pagina 1 meteen met het voorwoord van burgemeester drs. M. van Rossen. Vervolgens ontrolt zich voor de lezer en kijker over 210 pagina's een mix van artikelen over de geschiedenis van Alkmaar, over Alkmaarse bezienswaardigheden, over straten en wijken, over bekende personen uit heden en verleden en over evenementen; daarna zijn nog 20 pagina's aan Alkmaars omgeving gewijd, vooral aan Bergen. Daar tussendoor wordt een beeld geschetst van enkele scholen en andere instellingen en van ca. 90 veelal kleine bedrijven. En dat alles gelardeerd met meer dan 460 schitterende foto's. Helemaal aan het eind volgt nog een adreslijst van de besproken bedrijven en instellingen en pas op de laatste pagina wordt in een 'Colofon' duidelijk, dat het boek een uitgave is van uitgever WEAN uit Maastricht, dat Annemieke Voeten verantwoordelijk is voor de tekst, maar dat ook een vierkoppige 'Eindredactie' invloed zal hebben gehad en dat enkele genoemde medewerkers van de gemeente, de VW, het Regionaal Archief en Promotie Alkmaar gegevens hebben aangedragen. Dat het boek nog in 2004 is uitgegeven (ik kreeg het al in december in mijn bezit) wordt nergens vermeld. Hoe het 750-jarig bestaan en het ontzetfeest van 2004 gevierd zijn, wordt in ongeveer 10 pagina's besproken, kort, to the point en voorzien van relevante foto's. Ook de stukken gewijd aan de geschiedenis van Alkmaar en zijn bezienswaardigheden en persoonlijk heden zijn degelijk en prettig leesbaar, al zijn het wel vaak bekende verhalen. Het meest Daarom, Alk m aar

Oud Alkmaar | 2005 | | pagina 25