Nieuws van de secretaris Meer dan 50 jaar lid van de HVA Tijdens de afgelopen jaarvergadering op 28 april hebben we even stil gestaan bij de leden die al meer dan 50 jaar lid zijn van de vereniging. Niet alleen omdat de vereniging dit jaar 80 jaar bestaat, maar ook uit waardering voor het trouwe lidmaatschap. Negen leden hebben een brief thuis gekregen waarin zij speciaal werden uitgenodigd om te komen. Mevrouw Bulthuis-Balder en de heer Strikkers waren bij de vergadering aanwezig en kregen een bos bloemen en een presse-papier met ons logo. Voorzitter Harold Bos stond nog even stil bij het heuglijke feit. Maar niet iedereen kon er zijn. Daarom hebben Harold en ondergetekende op een mooie zaterdag de andere mensen thuis opgezocht. Bij sommigen hebben we bloemen en het presentje afgegeven bij de buren in de hoop dat alles goed is terecht gekomen. De heer en mevrouw van Gijzen in Heiloo waren verrast de Historische Vereniging aan de deur te treffen met bloemen en een cadeautje. 'Dat heb ik nog nooit meegemaakt', zei een verraste mijnheer van Gijzen. Hij en zijn vrouw zijn 20 jaar geleden naar Heiloo verhuisd toen ze hun kledingzaak aan het Payglop hadden verkocht. 'Via ABN-directeur Blom is mijn vader lid geworden', vertelt de heer van Gijzen. 'Het lidmaatschap is automatisch naar ons over gegaan, en sindsdien lezen we het tijdschrift meteen als het op de mat valt, hoewel we geen monumentale panden hadden'. De kledingzaak van Gijzen heeft precies 100 jaar bestaan in Alkmaar, van 1883 tot 1983. Mevrouw A. Conijn, die ook meer dan 50 jaar lid is van de HVA, zei meteen dat ze het lidmaatschap van de HVA nooit op zal zeggen, 'want ik wil op z'n minst 60 jaar lid zijn'. Zij zegt altijd heel veel interesse in de historie te hebben gehad. 'Wij hebben vroeger altijd in Alkmaar gewoond en omdat ons huis tegen de randweg kwam te liggen, zijn we naar Bergen verhuisd. Dat is inmiddels wel 46 jaar geleden'. Toch leest ze nog veel als haar gezondheid het toe laat en ook het tijdschrift houdt ze nauwkeurig bij. Ook mevrouw M. Pot-van Regteren Altcna vindt de blijk van waardering voor het trouwe lidmaatschap een aardige geste. Zij is heel blij met de presse- papier met het poortje van de HVA in het glas afgebeeld. Zij heeft een heel speciale band met de HVA omdat haar oudste broer de vereniging 80 jaar geleden mede heeft opgericht. Zijn naam was mr. A.D. van Regteren Altena, wat ik als goed secretaris natuurlijk hoorde te weten. Mevrouw Pot complimenteerde speciaal de redactie van het tijdschrift. Mevrouw Otterlo-Luijting uit Amsterdam kwam het presentje bij een van haar geregelde bezoeken naar Alkmaar halen. Ook haar danken wij voor haar trouwe lidmaatschap. Wij wensen onze leden een lang leven en een goede gezondheid toe. Dat ze net zo vitaal mogen blijven als de Historische Vereniging Alkmaar zelf! Oproep Ik ben op zoek naar gegevens over het Karenhuis aan de Krelagestraat in verband met het honderd jarig bestaan van de woningbouwcorporatie SVA. Wie kan mij vertellen, liefst ondersteund door documenten, waar de tenaamstelling Karenhuis vandaan komt? Graag reacties naar: A.V. Janssen, tel. 072-5615009 of e-mail: soera@dds.nl Annelies Veronicajanssen

Oud Alkmaar | 2005 | | pagina 18