liggende Ooievaarsnest. Het gaat hier ook niet primair om het volume, maar vooral om het ontbreken van verticale parcellering. Er is geen enkele poging gedaan om het pand te laten opgaan in zijn omgeving. Ook de Welstandscommissie Alkmaar had aanvankelijk grote bezwaren, maar gaf op grond van een onduidelijke stedenbouwkundige toekomstvisie toch een positief advies! De Historische Vereniging heeft een bezwaarschrift ingediend. In de afgelopen periode heeft de Vereniging ook gereageerd op het nieuwe bestemmingsplan Schelphoek. Uiteraard zijn wij zeer content met de gracht die nu terugkomt in de wijk, maar dat neemt niet weg datje kritisch moet blijven op de verdere uitwerking van het plan. De bezwaren in onze 'zienswijze-reactie' zijn in grote lijnen als volgt: de hoogte en massaliteit van het havengebouw Al in relatie met de kleinschalige bebouwing van het beschermde stadsgezicht en de Voormeer; de voorgenomen sloop van het monument in voorbereiding bij de Boombrug; het niet aangeven van een verschil in nok- en goothoogte in het bestemmingsplan waardoor het ontstaan van kappen op panden onvoldoende wordt gestimuleerd; het niet expliciet aangeven van de groene ruimten tussen de bebouwing aan de Singel op de plankaart; het niet aanbrengen van een smalle groene rand tussen A3 en de singelgracht zoals nu bij de Houtmarkt. Ook op het beeldkwaliteitplan hebben wij commen taar, die vooral gericht is op het feit, dat het creëren van kappen en daardoor het bereiken van voldoende parcellering, in het beeldkwaliteitplan te weinig ge stimuleerd wordt. Tenslotte was de Friesebrug volop in de belang stelling. Het was een goed idee de Alkmaarse bevolking te laten meedenken. Wij vonden het als spreekbuis van de Alkmaarders die belang hechten aan het behoud van cultuurhistorische waarden, op onze weg liggen de plannen op dit aspect te toetsen. Wij hebben hier veel publiciteit mee gekregen. Het is dan teleurstellend dat juist het ontwerp dat het forse asfaltcircuit het meest zichtbaar maakt alsnog door het college wordt gekozen! Een compensatie door boomaanplant in de groene taluds voor het verlies aan bomen dat gaat ontstaan als het Victoriepark wordt verkleind, is helaas geen onderdeel van dit plan. Een gemiste kans om de Alkmaarders te laten ervaren dat zij zelf kunnen meebeslissen over hun stad! Henk de Visser Bouwplan Eilandswa! goed passend in de omgeving Bouwplan Randersdijk: geen relatie met de omgeving

Oud Alkmaar | 2005 | | pagina 17