V erenigingsnieuws Van de voorzitter Agenda Het bestuur was bij het toekennen van de Oud Alkmaar prijs - bestaande uit een gouden speld met het 'Poortje van het Hof van Sonoy', een oorkonde en boekenbon - unaniem de mening toegedaan dat deze moest worden toegekend aan drs. Joost Cox, de bevlogen en voortvarende gemeentesecretaris van de stad Alkmaar, die een goede smaak op heeft gecombineerd met een groot hart voor de historie van de stad en in het bijzonder voor het Oude Stadhuis. Onder zijn bezielende leiding werd het gehele interieur weer representatief en stijlvol ingericht met kunstnijverheid uit de collecties Bruinvis en Nierop. Een waardige hommage aan de schenkers van deze collecties en aan onze stad met een rijke historie van 750 jaar. Daarnaast verscheen er van zijn hand, onder andere, een boek over het Stadhuis van Alkmaar. De Pinksterdrie-tocht, dit jaar naar Zutphen en Kasteel Heino, was informatief, interessant en zeer genoeglijk. Alle lof voor de organisatie, die zich zeer gedegen en zorgvuldig had voorbereid. Dat het in de praktijk toch altijd weer anders blijkt te lopen dan gepland - wie bedenkt het nu dat twee autobussen vol Alkmaarders niet over de toegangs- brug van Zutphen kunnen - mocht de pret niet drukken! Wat hebben we genoten van de stads wandeling, winkelstraten zonder schreeuwende reclame (kan dus wel degelijk), de Oude Kerk en de middeleeuwse Librije met 'kettingboeken' en tot slot de tuinen en de nieuwe opstelling en inrichting van Kasteel Heino. di iisdag 13 september 2005 Lezing over het totstandkomen van de DVD 'Voor ons is het zo in Alkmaar' door Chantal Roobeek. Plaats: Bruinvishuis, Oudegracht 245, aanvang: 20.00 uur. Aanmelden bij: Guus Breebaart, tel: 5110383. zondag 9 oktober 2005 'Wandeling in het kader van Alkmaars Ontzet'. Startplaats: Molen van Piet, aanvang: 19.30 uur. dinsdag 11 oktober 2005 Lezing door Joop Kila over schuilkerken in Alkmaar. Plaats: Bruinvishuis, Oudegracht 245, aanvang: 20.00 uur. Aanmelden bij: Guus Breebaart, tel: 5110383. woensdag 16 november 2005 Uitreiking Puienprijzen, gevolgd door presentatie. Plaats: Sociëteit voor ouderen aan het Varne- broek, aanvang 20.00 uur. dinsdag 13 december 2005 Lezing en film over het Medisch Centrum Alkmaar door M.A. van Zuijlen. PlaatsBruinvis huis, Oudegracht 245, aanvang: 20.00 uur. Aanmelden bij: Guus Breebaart, tel: 5110383. Harold D.E. Bos

Oud Alkmaar | 2005 | | pagina 15