stad, en de uitvoering van middeleeuwse wagen spelen met kinderen in de hoofdrol. Een van de spelen 'Der Keerlen God' was speciaal voor de gelegenheid geschreven door Nico Speur. Te vermelden valt nog dat alle kinderen in de hoogste klassen van de Alkmaarse lagere scholen van de gemeente een verzilverd lepeltje kregen uitgereikt, voorzien van het wapen van Alkmaar en de tekst '700 jaar stad'. Vertier Tijdens de feestweken waren er in het fantasiestadje voortdurend optredens in het 'lichtere genre'. Zo traden op het orkest van Max van Praag, het orkest 'Eddy Christiani' onder leiding van Frans Poptie, het bekende ensemble van de K.R.O. 'Negen heit de klok', met Jetty Cantor, Alexander Pola (Jantje), de in Bergen woonachtige imitator Peter Piekos (Mientje), het Majoco Trio (Zuid-Amerikaanse muziek) en The Rio's. Ook werden optredens verzorgd door het orkest The Constellations, de 'excentrieke dansers' Fay en Fay, Ko Stropendaal (die een imitatie gaf van Willem Parel), de Kilima Hawaiians en mr. Doodle (Kees Pruis en zoon). Ook circusartiesten gaven voorstellingen. Zo bijvoorbeeld miss Sjeffolina, nog maar kort in het vak, die evenwichtskunsten op de draad vertoonde. Het Kalmar-trio, dat al in de V.S. had opgetreden, voerde eveneens acrobatische toeren uit. Dan was er nog het rolschaatskwartet The Four Dutch Rolling Stars. En niet te vergeten: de 3 Saytons, die een rijwielnummer van 'superklasse' brachten. Elk optreden duurde ongeveer een half uur.23 Van een andere orde waren de modeshows die verzorgd werden door de Alkmaarse 'modehuizen'. In het fantasiestadje was ook een bioscoop(je) te vinden, de 'Teuverlanteern', waar iedere avond een fdmreportage viel te zien van wat er die dag gebeurde in de stad. Het filmen gebeurde door C.K.H. Leman uit Breda, die ook de Bredase stadsfeesten had gefilmd.24 De reportages werden afgewisseld met 'amusementsfilms'. Om de Alkmaarders nog wat te stimuleren in hun feestvreugde, werden er bezoeken gebracht door carnavals verenigingen uit Den Bosch en Breda. Toen een groep luidruchtige Oeteldonkers op zondagmiddag het feeststadje verliet en in de binnenstad feest ging vieren, kwam er prompt een boos protest van protestantse zijde over deze verstoring van de zondagsrust. De evenwichtskunstenares miss Sjefolina. Bron: archief stichting 'Alkmaar 700 jaar stad'

Oud Alkmaar | 2004 | | pagina 43