De buurtkinderfeesten. Waarschijnlijk is het onderdeel kurkhappen afgebeeld. Foto: Jaap Schoen. Collectie Regionaal Archief De fèestactiviteiten voor de jeugd Ook aan feestelijkheden voor de jeugd was gedacht. Onder leiding van dirigent N. Akkerman werd in het Bergerhout een massale kinderzang gehouden. Gezongen werd onder meer het nieuwe 'Alkmaarse Stedelied' van Nico Speur. In het Sportpark en op het Alkmaarse Boys-terrein vonden atletiekwedstrijden plaats voor lagere scholen. De Alkmaarse Jeugdgemeenschap, de Volksdansvereniging en de Alkmaarse Volks- danskring voerden volksdansen uit op het Waagplein. Een padvindersdrumband- concours vond plaats. Een onderdeel van de brandweerfeesten waren de 'jeugd-brandweerwedstrijden'. Bijzonder was het 'kaasmarktspel', een toneelstuk door en voor kinderen, geschreven door de heer Abrahamse, het hoofd van de BLO-school in het Victoriepark. Het spel ging over koning Kaaskop die verlost moest worden van een 'kaasbenauwdheid'. Het eindigde met de conclusie dat het in het leven draaide om 'vrolijkheid en kaas'. De kinderen die het spel uitvoerden hoefden niets te zeggen. Alle teksten waren van tevoren opgenomen en werden afgespeeld tijdens het spel. Succesvol waren ook de buurtkinderfeesten. Ze werden in verschillende buurten gehouden, met een finale op de Laat. Er waren ongeveer 80 deelnemers. Het leukste nummer tijdens de finale was het kurk- en wortelhappen voor de 12 tot 14-jarigen. Er moest met de mond een kurk uit een emmer water worden gelicht en daarna een wortel uit een pan met meel. Het spektakel zorgde voor veel plezier en bemeelde gezichten. De overige kinderactiviteiten bestonden uit een viswedstrijd, een puzzeltocht door de

Oud Alkmaar | 2004 | | pagina 42