Aankomst in Alkmaar van een van de auto's van de Engelse Veteran Car Club. Het betrof een T-ford uit 1914 van mr. Ftancis Davis uit Butgess Hill in Sussex. Bron: archief stichting 'Alkmaar 700 jaar stad'. De illustratie komt uit het blad Fordwereld, augustus 1954 Na afloop van de 'politiebetrouwbaarheidsrit' kwamen de deelnemers weer terug in Alkmaar, waar ze veel bekijks trokken. Let op de jonge vrouw links die voorzien is van een schort met snorrenkop! Foto: Jaap Schoen De fèestactiviteiten op het gebied van sport en spel Een van de leukste activiteiten op dit gebied was ongetwijfeld de overkomst uit Engeland van een afvaardiging van de Engelse Veteran Car Club op uitnodiging van het district Noord-Holland van de R.A.C.-West. Vanuit Hoek van Holland hield het gezelschap met ongeveer 35 auto's uit de periode 1895-1916 een rally naar Alkmaar. Onderweg en in Alkmaar trokken de oude auto's veel bekijks. In Alkmaar deden de Engelsen mee aan een auto-sportdag, waarbij ze een stoelendans uitvoerden pet auto en een 'egg- and spoon- race', waarbij een ei op een lepel in evenwicht gehouden moest worden. Er was nog meer gemotoriseerde pret in Alkmaar: een kaas- sterrit werd georganiseerd voor auto's, motorfietsen, bromfietsen en scooters. Stempels moesten gehaald worden bij zuivel fabrieken in de regio. Er waren 800 deel nemers. Verder vonden er internationale motorraces plaats en hield de Nederlandse Politie Sportbond een 'politiebetrouwbaar heidsrit' over 160 km rond Alkmaar voor met name motoren met zijspancombinaties. Een ander evenement dat indruk maakte 32

Oud Alkmaar | 2004 | | pagina 38