stellingen worden genoemd. In 8 lokalen van het Murmellius-gymnasium werd een tentoonstelling ingericht over de Alkmaarse geschiedenis onder de titel 'Zeven eeuwen Alkmaar'. Er was veel aandacht voor kunstgeschiedenis: tal van werken van Alkmaarse schilders waren te zien. Ook de relatie met het klooster Egmond werd goed belicht. In het Stedelijk Museum aan de Breedstraat werd een tentoonstelling ingericht over moderne kunst in Alkmaar en omstreken onder de titel 'Alkmaarders en hun gasten'. Tenslotte werd naar aanleiding van het 75-jarig bestaan van de Alkmaarse vrijwillige brandweer een tentoonstelling verzorgd over oud brandweermaterieel. Eveneens vermeldenswaardig was een aantal muziek uitvoeringen. In de Grote Kerk werd een uitvoering gegeven van Beethovens negende symfonie door de Nederlands Hervormde Oratorium Vereniging in samenwerking met het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest en Solisten onder leiding van Cornelis Jonker. Er waren ruim 2000 belang stellenden. De in Alkmaar geboren componist De Fesch (1687-ca. 1760) werd herdacht met een concert in het stadhuis. Ook de Alkmaarse organist en Iedereen die zich liet wegen in de stand van de zuiveltentoonstelling, kreeg een fraai gekalligrafeerde oorkonde. Particuliere collectie en en het ie bij de gebeurde enastraat 1 was een mg bij de :ttil kreeg hoog. Ze hangende tentoon- k gebruik Stedelijk Ontwerpen van Chris Wiedijk voor de versiering van de Magdalenastraat aan de Houttilzijde (links) en voor de versiering van een slagerij in de Magdalenastraat (rechts). Particuliere collectie

Oud Alkmaar | 2004 | | pagina 33