Na afloop van de snorrenactie schoor ook het snorrencomité de snor weer af Het werden weer echte 'melkmuilen'. Op de achtergrond een affiche van het stadsfeest. Foto: Jaap Schoen waarbij 4 duidelijk herkenbare personen die zich ergens in de stad ophielden, 'opgesnord' moesten worden. De laatste activiteit van het snorrencomité was het afschieten van het zogenaamde 'snoepkanon', speciaal voor de gelegenheid geleend van de Maastrichtse carnavals vereniging 'de Keemeleers'. Het nep-kanon met een loop van 3,5 meter, was geheel gevuld met toffees en andere versnaperingen. Met een geweldige knal en een snoepregen kwam er een einde aan het snorfestijn.15 En wat deden de vrouwen? Voor de Alkmaarse vrouwen was het gedoe met de snor iets waar zij min of meer buiten stonden. Toch wilden ook zij een bijdrage leveren aan de feestelijkheden. Al snel kwamen enkele vrouwen met het idee om net als de mannen er bij te gaan lopen alsof het 700 jaar geleden was. Bij gebrek aan een snor dacht men met een namaak-middeleeuwse dracht het tijdsverschil te kunnen overbruggen. De Federatie van Alkmaarse Vrouwenverenigingen stelde aanvankelijk voor om de vrouwen Oud- Hollandse huiletjes te laten dragen. Voor kinderen en jonge vrouwen ontwierp men daarnaast bijpassende schortjes met een zakje waarop een besnord hoofd was geborduurd. Lang niet alle vrouwen waren gecharmeerd van de hul. Het moest je maar staan. Een alternatief voorstel, het dragen van bij het feest passende oorbellen dan wel oorknoppen viel bij velen beter in de smaak. Een Een voorbeeld van een huiletje en een schortje voor een jong meisje. Op het rode schortje een zak met daarop een geborduurd besnord hoofd. Particuliere collectie

Oud Alkmaar | 2004 | | pagina 27