le de raad :probeerd rgadering j de foto's in de zorg geest van toch zijn :raad had ze dingen :n ook het :reikt. De mer in te der Steen, prachtig :o's wordt :1 van de van hun n ludieke actie: het gaan dragen van een snor. Al snel kreeg hij medestanders in de vorm van de Alkmaarse fabrikanten de gebroeders A.A. en O.E.A. van Campen en J.F. Huiberts, uitbater van café 'de Weegbrug' aan de Gedempte Nieuwesloot. De heren noemden zich het 'snorren-werkcomité'. A.A. van Campen, de voorzitter van het snorrencomité, zei in het Algemeen Dagblad over hun motieven: 'We wilden iets doen dat origineel was maar niet veel geld kostte. En wat kost een snor meneer? Niks, helemaal niks. Spaart nog zeep en scheermesjes!' Van Campen: 'Onze hele opzet is: maak er een soort carnaval van, zoals ze in het zuiden hebben, maar dan geen namaak, doch iets nieuws, iets Alkmaars'.11 De redactie van het Noordhollands Dagblad vond het meteen een goed idee. Een aantal medewerkers liet zijn snor staan. Al spoedig kwam er ook steun van de kant van de stichting 'Alkmaar 700 jaar stad' voor de plannen van het snorrencomité. Daar ging wel enige discussie aan vooraf Voorzitter De Lange erkende dat hij persoonlijk 'aarzelingen' had. Uiteindelijk ging het stichtingsbestuur wel vrijwel unaniem akkoord met het steunen van deze spontane volksactie. Ook landelijk kwam er aandacht: eind mei werden de plannen besproken in een radio-uitzending. Op 5 juni gaf het comité het startsein voor de groei van de snorren. Dit gebeurde in een plechtige bijeenkomst op de Mient ter hoogte van de Stenenbrug. De heren van het snorrencomité kwamen aangereden in een open landauer en hadden zich uitgedost met bolhoeden en linten waaraan nepsnorren bevestigd waren. Achter hun landauer volgde Het snorrencomité in hun open landauer. Links P.J.S. Schilder, midden de gebroeders A.A. en O.E.A. van Campen, rechts J.F. Huiberts. In het midden is de koets met de 'schuchteren' zichtbaar. Foto: Jaap Schoen

Oud Alkmaar | 2004 | | pagina 19