m iren is van Ikom, den genoegen '.vindt zich ie ruime, delf staat wezig zijn lering der lie woning ig mag als 1 en .gerust itect en de "gedrukte in weers- enoemde ie van de biedt nu ïitair en ischikken ner Auto- :s, naar ik lts (naast 'oordigen een Fiat schien de emers' en noegen in lutomerk :5van Het volgende Halverwege werd hij achterop gereden door een auto van de firma Stikkei, Oltj en ten Zeldam. Deze auto, bestuurd door een chauffeur, die nog maar drie weken in functie was, had een snellen gang. Bij het passeeren van den Spijker-auto, die behoorlijk uitweek, raakte de achterop rijdende auto met zijn achterwiel den vooras van de Spijkerauto, waardoor deze zwenkte en in de sloot terecht kwam Een dag later geeft de firma Stikkei, Olij en Ten Zeldam in dezelfde krant zijn visie op het gebeuren: zij vermoedt, dat de chaujfeur van de jirma Haarsma van Oucoop haar auto aanreed, door te vroeg het rad om te halen, om op den weg te komen. Nog gaven zij als hun meening te kennen, dat de wagen van de firma Haarsma van Oucoop wel niet te water geraakt zou zijn, indien deze bestuurd was geweest door een chauffeur die den wagen meer in zijn macht had. Uit angst sprong de chaujjèur te vlug achter het rad van degroote Spijkerauto vandaan De firma Haarsma van Oucoop De Jong was vertegenwoordiger van het Belgische automerk Germain en gevestigd op het Nassauplein 7 te Alkmaar. Ik vond deze Tijdens de opening van de Kennemer Autogarage is de werkplaats met slingers versierd, 1913. Vijfde van rechts is A.J. Stikkei. Foto: collectie Cockie Stikkei 23

Oud Alkmaar | 2004 | | pagina 31