De Kennemer Autogarage aan de Kennemerstraatweg in Alkmaar, ca. 1913. Thans is hier een speciaalzaak in sanitair en badkamers gevestigd. Foto: collectie Regionaal Archief Tot zover de krant. Op een bij dit artikel afgedrukte foto van de Kennemer Autogarage zijn aan weers zijden van de ingang de in de krant genoemde 'aanbevelingsplaten' zichtbaar met links die van de A.N.W.B. Het pand bestaat nog steeds en biedt nu onderdak aan een speciaalzaak in sanitair en badkamers. Kleindochter Cockie Stikkel bleek nog te beschikken over een foto van de opening van de Kennemer Auto garage. In de werkplaats zien we een gezelschap van negen heren en drie dames, naar ik vermoed de dames Stikkel, Olij en Ten Zeldam. De vijfde persoon van rechts (naast de drie dames) is A.J. Stikkel. De drie heren aan de linkerkant vertegenwoordigen mogelijkerwijs het garagepersoneel. De automobiel rechtsachter zou een Fiat landaulette kunnen zijn. Is de auto rechtsvoor met nummerplaat G-1990 misschien de Oryx torpedo-racer? Op het bord boven de deur staat 'Hulde aan de ondernemers' en halverwege dit bord en het dakraam is het bord met de lijfspreuk 'Meet uw genoegen in uren, niet in kilometers' te lezen. In deze periode waren Stikkel, Olij en Ten Zeldam importeur van het Britse automerk Straker Squire (1914-en het Britse merk Vicker (1913), zo lezen we op pagina 315 van Het Baardloze Voertuig. In heel ander verband komen we Stikkel en zijn firmanten tegen in het volgende bericht, uit de Alkmaarsche Courant van 7 augustus 1916: gebouw met een zeergroote spanning zonder pilaren is van beton - staat de spreuk: 'Den bezoeker het welkom, den voorbijganger een groet', op een ander: 'Meet uw genoegen in uren. En niet in kilometers.' Onder deze zaal bevindt zich de kelder der Dunlopbanden, er achter de ruime, welingerichte werkplaats ('Rust roest en Arbeid adelt' staat er hier op den wand) waar o.m. toestellen aanwezig zijn voor accumulatorenlading, en voor vulcaniseering der banden. Boven de eigenlijke inrichting is eenjraaie woning voor een der firmanten opgetrokken. De inrichting mag als een aanwinst voor onze stad worden beschouwd en gerust kan worden geconstateerd, dat de firma, de architect en de aannemer er eer mee inleggen! Auto te water Gistermiddag reed een chauffeur van de firma Haarsma van Oucoop met een zwaren Spijkerwagen van Bergen naar Alkmaar. Aangezien de wagen leeg was, reed hij met een matigen gang. 22

Oud Alkmaar | 2004 | | pagina 30