Stikkel, Oly en Ten Zeldam, stond ook dejeugdige Alkmaarsche architect, de heerjan Wils, die door de firma geraadpleegd werd. Een villa-achtig gebouw zou niet in overeenstemming zijn met de bestemming, een inrichting waarbij enkel op practische en niet op aesthetische eischen werd gelet, zou in strijd zijn met de mooie plek tusschen Hout en straatweg. De oplossing is tenslottegevonden in iets 'aparts' voor Alkmaar - onder architectuur van den heer Wtls, heeft de firma door den heer Dorregeest een massief, kloek, Duitsch gebouw doen verrijzen waarvan zelfs de bloemetjes in de loggia Duitsch aandoen. Onze stad is door deze inrichting, welke den gelukkig gekozen naam van 'Kennemer Autogarage' heeft gekregen, een flink gebouw rijker geworden, dat tevens getuigenis aflegt van ondernemingsgeest - immers er behoort moed toe, om, naast hetgeen er in dezegemeente op dit gebied reeds bestaat, een dergelijke zaak zoo aan te pakken. De firma - waarvan de oudste firmant, de heer A.J. Stikkel reeds in 1896 een automobiel verkocht aan een bekend Alkmaarder - gaat er, wat de ruimte betreft, vergeleken met haar inrichting op het Ho/plein, niet weinig op vooruit. Het gebouw, dat zij heden betrok en bij welke opening bekende persoonlijkheden uit de sportwereld tegenwoordig waren, terwijl er als bewijzen van belangstelling, verscheidene fraaie bloemstukken waren gezonden, maakt een aangenamen indruk. Aan weerszijden van de breede ingangspoort met de aanbevelingsplaten van Autoclub en Wiclrijdersbond, vindt men een flink kantoor en een keurig ingerichte ontvangkamer. Hetgroote magazijn dat ruimte biedt voor een twintigtal auto's is centraal verwarmd, zoodat de wagens er zonder schade nat en vuil ingeplaatst kunnen worden. Er stonden er vandaag verschillende: een pracht Fiat, een nieuwe torpedo-race Onyx (bedoeld zal zijn het Duitse merk Oryx, dat evenals F.I.A.T. werd geïmporteerd door Verwey en Lugard, E.H.), maar ook verschillende van de huiirinrichting, die het bewijs kunnen leveren, hoe ze zich in het gebruik houden. Op een der van beton opgetrokken wanden - ook het dak van het

Oud Alkmaar | 2004 | | pagina 29