R' Het Alkmaarse feestcomité ingesteld ter gelegenheid van de geboorte van prinses Juliana, 1909. Abraham Johannes Stikkel (op de foto derde van links) was lid van dit comité. Foto: collectie Regionaal Archief natuurlijk ook een bezoek aan Alkmaar was opgenomen - in een triple-phaëton van de wereldbekende F.I.A.T. (Fabrica Icaliana Automobili Turino). In de laatste stad, welke werd aangedaan, alvorens de koninklijke bezoekster zich op Duitsch grondgebied begaf, wisten wij den leider van dezen automobieltocht aan het praten te krijgen de heerJ.F. Verwe_y, directeur van de Nederlandsche Automobielen maatschappij Verwey en Lugard. Aan hem moesten we gisteren wel even met erkentelijkheid terugdenken, toen we op uitnoodiging van de Alkmaarsche vertegenwoordigster dezer maatschappij, de firma Stikkel en Oly, een heerlijk tochtje met een landaulette-limousine maakten. Welk een weelde te rijden in zulk een lieve auto, door de vaardige hand van een betrouwbaar chauffeur gestuurdl Men vlijt zich in de mollige kussens als in een gemakkelijke fauteuil, glijdt over den straatweg; die men van zijn fietstochtjes zoo slecht geplaveid kent. Schokken merkt men haast niet en in elk geval worden ze zoo gebroken, dat ze kinderlijke zachte deiningen worden. Men weet den chauffeur wel beschut, en voelt zich zelf behagelijk achter de in mahoniehout vervatte spiegelruiten, welke, als trouwens elk onderdeel van deze keurig ajgewerkte auto een voornamen indruk maken. Hoe heerlijk moet het zijn, als bij niet-witideng weerde kap kan worden neergelaten, als bij avond de electrische lantaarns breede lichtbundels over den weg werpen en in de auto zelf het gloeilampje een gezellig licht verspreidt! Zoo 'n avond-tochtje moet wel van een bijzondere bekoring wezen, maar mist men dan niet de gewaarwording van snel te gaan voorbij de boomstammen, de huizen, de kerken, de plaatsen, derft men niet het voordeel van de schoonheden, welke de natuur vooral in deze zomermaand en vooral ook in onze omgeving zoo kwistig biedt. 'Meet uw genot in uren' schreef, doelend op deze schoonheden, de bezitter van de hier wel bekende motorboot de Alga aan den wand. In een auto meet men zijn genot ook in uren, maar tegelijk den afstand in kilometers! 19

Oud Alkmaar | 2004 | | pagina 27