ekplan timmerwerf en de gevelbeelden van Limmerhoek en zijn dit voorjaar Rijksmonument geworden. nen. Bierkade. Tenslotte is vermeldenswaard de renovatie van de Ook zijn wij weinig gelukkig met de nieuw- panden van Van Haren waarbij de restauratie van bouwplannen op de hoek Voordam/Zijdam. Via het vroeg ryde-eeuwse pandje in empirestijl aan de den de participatie in een workshop hebben wij getracht de Breedstraat is meegenomen. vast plannen bij te sturen. En hoewel het plan verbeterd te die is ten opzichte van het oorspronkelijk ontwerp, Westerhoutkwartier voor 1 vinden wij het een gemiste kans om op deze plek een Eén van de belangrijkste monumenten in onze stad, tellen, op vroegere bebouwing geïnspireerd en historisch met een zeer bijzondere architectuur, het pand nomen passend bouwwerk te plaatsen. Ook het handhaven Wilhelminalaan 2, wordt geheel gerestaureerd. Er d moet en verbouwen van het huidige pand van architect zijn nogal wat bouwinitiatieven voor panden aan wordt Tauber vonden wij een beter alternatief Dit past qua de Lindenlaan. De vaak kleinschalige panden dstand gevellijn en dakvorm goed op deze plaats. Door het worden verbouwd of geheel vernieuwd met voor ontbreken van een actueel bestemmingsplan zijn er intentie een etage toe te voegen. Er is daarvoor een r. Wat weinig juridische mogelijkheden de dakopbouw aantal goed passende op historische architectuur eria in met penthouses tegen te houden. Al eerder dit jaar gebaseerde ontwerpen gemaakt. Een zeer modern n 1999 hebben wij tevergeefs bezwaar aangetekend tegen de nieuwbouwplan in plaats van kleine tuitgevel daarin nieuwbouwplannen achter het voormalige St. direct naast de ingang van de Lindenschool kon bij erceel- Elisabeth-ziekenhuis, welke wij qua schaal en stijl ons weinig waardering opbrengen en wij hebben ructie. niet passend vinden op die plek. dan ook bezwaar aangetekend tegen dit niet in het erdere beschermde stadsgezicht Westerhout passende Positieve ontwikkelingen plan. Wij stelden aan de gemeente voor om te ordigd Er zijn ook positieve ontwikkelingen te melden. De komen tot een basisplan voor de verhoging van de handhaving en restauratie van de Raad van Arbeid in karakteristieke tuitgevels. de planvorming voor de hoek Gashouderstraat, Tenslotte kregen we uiteraard ook veel Geestersingel en Helderseweg is uiteraard hoop bouwplannen voorgelegd waarop welstands- vragen gevend. Aan de oostzijde van de Oudegracht zijn technisch niet veel op was aan te merken, maar nen uit positieve initiatieven genomen voor goed passende waarbij via een beter ontwerp meer kwaliteit te ievolle nieuwbouw. Het pakhuis van Meiboom wordt in ere bereiken zou zijn. Soms adviseren wij vrijblijvend cernen hersteld. Daarnaast fraaie nieuwbouw voor de 'Hof in die richting om tot aanpassingen te komen. jeriode van Bloem en Laat' en vervolgens kwalitatief halige hoogwaardige historiserende bouw van het 'Hof van Henk de Visser ïdanks Fortuyn'. Ook het aan de Laatzijde van dit complex rechts- bevindende pand, waarin nu Dynabite gevestigd is Tegen krijgt een meer binnen het straatbeeld van de Laat an de passende voorgevel. Voor Oudegracht 50 is er r aan- recentelijk een nieuwbouwplan gemaakt dat i heeft geïnspireerd is op middeleeuwse houtbouw. Van wij het dezelfde architect ligt er een renovatieplan voor de Stads- pakhuizen aan de Kaarsemakersgracht. Deze panden

Oud Alkmaar | 2002 | | pagina 25