raampartijen in de gevelwand lopen in lijn met de belendende percelen, het bestaande pand heeft een mansardekap, zoals het Rijksmonument ernaast. Ook dit monument zal bij de nieuwbouw betrokken worden. Het dak zal worden ontsierd door een grote reeks dakkapellen. Afbeelding 3a geeft hetzelfde pand weer, maar nu met het geplande gevelbeeld van staal en glas, nota bene schuin tegenover het Huis met de Kogel. Plannen met betrekking tot het voormalig gerechtsgebouw aan de Geestersingel. Afbeelding 4 geeft de huidige situatie weer. De nieuw te bouwen flats en het hotel zullen een bolwerk van grootschaligheid gaan worden. Het nieuwe gebouw zal blijkens afbeelding 4a goed zichtbaar zijn vanaf de stadssingel naast de koepel 'Arendshof maar ook vanaf het achtergelegen Nassauplein boven de bebouwing uitsteken. Aan de achterzijde is de bewoners van de Egmonderstraat vertelt dat ze 'groene terrasappartementen' achter zich zullen krijgen van zes etages hoog. Dit blijken echter flats te zijn met een balkon van slechts 90 centimeter diep! Misschien dat men er een geranium aan kan hangen maar dan is het ook vol. Dit woonblok zal ook zichtbaar zijn vanaf het Nassauplein, boven de bebouwing van de Cabeljauwstraat en Egmonderstraat. Helaas is het zo dat naast de historische vereniging alleen Maria van Latum van de 'Arendshof heeft geprotesteerd. De buurtbewoners hebben zich helaas tijdens de voorlichtingsbijeenkomst met een kluitje in het riet laten sturen. 'Terugliggende gevels en groene balkons', u kent het jargon wel. Het daarnaast geplande stadshotel wordt tegen de gerestaureerde vrijstaande aula van het Murmellius aangebouwd, waarvoor nu reeds in de nog vrije gevel van dit monument het zijraam al is dichtgemetseld! Plannen met betrekking tot het terrein van het voormalige S.O.B-gebouw aan de Keetgracht Vondelstraat. Afbeelding 5 geeft de huidige stuatie weer. De voorgestelde nieuwe bebouwing (afbeelding 5a), grenzend aan de historische gevels van Bierkade

Oud Alkmaar | 2001 | | pagina 32