opdracht van Carel de Dieu. De laatste bewoonster was Cornelia Frederica van der Feen de Lille- Fontein Verschuir, die op 31 december 1944 overleed. Hofstee gaf deze nieuwe aanwinst voor het bedrijf de naam 'Huize Egmont' en suggereerde daarmee ten onrechte dat er een band was geweest tussen 't Hooge Huys van Claes Corff en het grafelijk geslacht van Egmond. Rijksmonumentenzorg stelde de eis dat de benedenverdieping met haar fraaie plafonds, stucwerken en behangschilderingen niet mocht worden gewijzigd. Slechts de bovenverdiepingen mochten als kantoorgebouw ingericht worden. Tien jaar later was de Noord-Hollandsche opnieuw in ruimtenood. Men wist het huis op de hoek van de Sint Laurensstraat en de Nieuwesloot aan te kopen. Op deze plaats werd na afbraak van het oude pand een nieuw kantoorgebouw, het Hof van Teylingen, gebouwd. In de jaren daarop volgden nog allerlei bouwoperaties, die het ruimtegebrek moesten oplossen. Zo werd het Princenhof met een extra verdieping opgehoogd. In 1971 werd in de tuin van Huize de Dieu een nieuwe vleugel gebouwd. In 1977 werd naar het pand 'het Lichtcentrum' gelegen naast Huize de Dieu, een doorbraak gemaakt. De bovenverdiepingen werden als kantoren in gebruik genomen. Uit al deze bouwoperaties blijkt wel dat de Noord-Hollandsche ook in de naoorlogse periode een bloeiend bedrijf bleef Toen Hofstee in december 1956 zeventig was geworden, trad hij af als directeur. De derde generatie: mr. N.J. Buur directeur Hij werd opgevolgd door Nicolaas johannes Buur, de echtgenoot van zijn dochter Anna Gertrude Hofstee. In 1914 te Burgerbrug geboren, behaalde hij zijn gymnasiumdiploma op het r.-k. lyceum te Alkmaar. Na zijn rechtenstudie aan de Universiteit van Amsterdam kwam hij op 1 september 1946 als directiesecretaris bij de Noord- Mr. N.J. Buur (links), rooms-katholiek voorman en commissaris van de Noord-Hollandsche C.P.M. Romme (midden) en H.J.M. Hofstee (rechts) tijdens de viering van het 75-jarig bestaan van de verzekeringsmaatschappij in 1966. 18

Oud Alkmaar | 2001 | | pagina 24