Open Monumentendag C.W.Bruinvis-huislezingen Op zaterdag 9 september organiseert de afdeling Monumentenzorg en Archeologie van Gemeente Alkmaar de 14de Open Monumentendag in Alkmaar. Het landelijk thema is 'Nederland waterstaat'. Ook het waterrijke Alkmaar sluit hierbij aan. Talloze monumenten die normaal gesproken gesloten zijn, zetten op die dag de deur open voor het publiek. In het jaarlijkse wandel/fietsroute-boekje betreffende bezienswaardige monumenten zal de aandacht worden gelegd op het element water. Bij uit zondering is dit jaar ook de watertoren bij de Bergertunnel te bezichtigen. Er wordt tevens geprobeerd om de salonboot van het Alkmaar-Packet voor een dag terug te krijgen naar Alkmaar. Velen hebben nog levendige herinneringen aan de schoolreisjes naar Schoorl en de Zaanstreek. Mogelijk is de salonboot op 9 september weer te zien op de vertrouwde plek in de haven aan de Voormeer. Lezing Historische vereniging Alkmaar Piet Verhoeven zal op woensdag 20 september spreken over 'Winkelpuien vroeger en nu'. Tijdens de pauze wordt de nominatie voor de Puienprijs bekend gemaakt. De lezing vindt plaats in restaurant Nieuw Koekenbier aan de Kennemer- straatweg en begint om 20.00 uur. Op dinsdag 10 oktober en dinsdag 14 november zullen er lezingen plaatsvinden. De onderwerpen worden nog bekend gemaakt. De lezingen worden gehouden in ons verenigings- pand aan de Oudegracht 245. In verband met de beperkte zaalruimte is het noodzakelijk uw komst telefonisch te melden bij C.Vis, tel. 072-5121878. Lezingen Natuur- en Letterkundig genootschap Physica Deze worden georganiseerd in de Vrijheidskerk, Hobbemalaan 2 te Alkmaar. Op de eerste maandag van de maand: 2 oktober, 6 november, 4 december. Inlichtingen: J.A. Goedkoop. Tel. 072-5813450. Stads wandel ingen Op zondag 8 oktober: 'Adriaan Anthonisz' stadswandeling. Wandeling rondom het Alcmaer van 1573. Vertrek 13.30 van de molen van Piet. Jubileum Op zaterdagmiddag 9 december vieren wij in het Auditorium van het Cultureel Centrum aan het Cultuurplein ons 75-jarig bestaan. U hoort hier meer van!

Oud Alkmaar | 2000 | | pagina 34