Voorzieningen ten behoeve van slechthorenden Nieuwe activiteit: De C.W. Bruinvis-huislezingen plechtige herdenking gadeslaan in de Ridderzaal. Hierbij waren aanwezig H.M. de Koningin, prins Claus, prins Willem Alexander en de leden van de Eerste Kamer. Op de bovengalerij vond een optreden plaats van het Tamboer- en Pijperkorps van de Mariniers. Perfect als altijd. Om vier uur begaven alle aanwezigen zich onder trompetgeschal en voorafgegaan door kleurrijke vendelzwaaiers en schutters in optocht naar het Binnenhof, dat versierd was met alle provincievlaggen. Hier begon het evenement 'Brood en Spelen'. Iedere provincie bracht naar eigen idee een programma van 20 minuten met theater, zang of dans. Ondertussen kon men zich op culinair gebied tegoed doen aan een keur van producten. Deze werden bij vele kramen aangeboden door de productschappen van brouwers, bakkers, vissers, akkerbouwers enz. Alles bij elkaar gaf een ongedwongen, genoeglijke stemming. Echter... er kwam ée'n ongenode, zeer onwelkome gast, want na korte tijd deed Pluvius zich op boosaardige manier gelden. Het werd nat en kil. De verstrekte leuke Euro-paraplu gaf wel bescherming, maar was nu eenmaal geen Arena dak. Het contact met mensen uit andere provincies werd minder. Velen dropen letterlijk af, na zessen wij ook. Jammer voor allen, die zo hun best gedaan hadden. Bij ons vertrek werden wij door onze gastheren en -vrouwen nog danig verwend. Behalve het boekje van prof. dr. Groenveld en de blauwe paraplu met gouden sterren ontvingen wij een passende herinnering: een Vrede van Munster draagtasje, een cassette met politieke liederen en een cd-rom met kunstafbeeldingen, beiden betrekking hebbend op de 80-jarige oorlog. Een boeiende dag, die je deed beseffen dat 1648 niet alleen een oorlog afsloot, maar ook het begin was van de erkenning van Nederland als soevereine staat. Dit was Den Haag vandaag. In samenspraak met de deskundigen van de vereniging van slechthorenden heeft de vereniging apparatuur aangeschaft. Zowel in de C.W. Bruinvis zaal aan de Oudegracht 245 als in restaurant Koekenbier wordt tijdens lezingen door middel van een zogenaamde dovenlus de slechthorenden de gelegenheid geboden de lezingen te volgen. De heer Kaandorp heeft hier tot zijn genoegen reeds gebruik van gemaakt. Wij hopen op deze manier ook deze leden te boeien met onze presentaties. Jan Beijer Met ingang van het seizoen 1998 - 1999 wordt er een nieuwe activiteit opgestart, namelijk de C.W. Bruinvis-huislezing. Op iedere tweede dinsdag van de wintermaanden oktober tot en met april, zal er een presentatie verzorgd worden in het C.W. Bruinvis-pand aan de Oudegracht. Aanvang 20.00 uur. Deze kleinschalige presentaties kunnen vanwege de zaalgrootte bijgewoond worden door maximaal 30 personen. U dient zich dan ook vooraf telefonisch aan te melden om zeker te zijn van een plaats. Zie voor het programma van dit seizoen - voorzover bekend - de historische agenda. De activiteiten op 12 januari, 9 februari en 13 april 1999 worden bekend gemaakt in het volgende nummer, dat in december zal verschijnen. Vooraanmelding per telefoon: 072-5121878 (Cees Vis] of 072-5116155 (Jan Beijer). Tot ziens op 13 oktober! Netty DuijfF Cees Vis, Joop Sik en Jan Beijer

Oud Alkmaar | 1998 | | pagina 17