Verenig mgsrueuws Van de voorzitter Mededelingen van de Werkgroep Welstand HISTORISCHE VERENIGING ALKMAAR Het eerste nummer van ons vernieuwde tijdschrift is zeer positief ontvangen, getuige een aantal telefoontjes en brieven. Het heeft even geduurd en er zal nog wat geschaafd worden aan de vormgeving, maar bestuur en redactie zijn tevreden. Na een seizoen met interessante lezingen, wandelingen, een geslaagde Pinksterdrie-tocht en een inspirerend architectuurdebat over de betekenis van de openbare ruimte (hoe maken we de gemeenteraad duidelijk welk een parel Alkmaar is en hoe voorzichtig daarmee moet worden omgesprongen?) is het september geworden. Hoogtepunt in deze maand is de Open Monumentendag gecombineerd met de Uit-ln- Alkmaarmarkt. De vereniging zal weer present zijn met een stand en ons gebouw is de locatie voor de officiële afsluiting van de Open Monumentendag. In de pers is hier meer over te lezen. In september zal ook ons in samenwerking met de Stichting Cultuurpark De Hout uit te geven themaboekje Van Keimemerhout tot Cultuurpark verschijnen. De schrijver is Kees Komen. Het is een flink boek geworden, met veel illustraties. In het najaar worden weer boeiende lezingen georganiseerd in restaurant Koekenbier. Daarnaast zult u dit komende winterseizoen zogenaamde C.W. Bruinvis- huislezingen kunnen bijwonen in ons pand. Deze worden gehouden op iedere tweede dinsdag van de maand voor maximaal 30 toehoorders. Magda van Amsterdam - Coelingh Sinds het verschijnen van het laatste nummer, in een nieuw jasje, heeft weer een aantal aanvragen de werkgroep gepasseerd. Daarbij waren twee grote projecten: het Canadaplein en het Stadskantoor aan het Mallegatsplein. Om met het eerste te beginnen: de plannen zijn door de gemeente en de architect van het Architectenbureau Mecanoo aan enkele leden van de werkgroep uiteengezet. Drie instellingen/diensten

Oud Alkmaar | 1998 | | pagina 15