tersz. Hoogtwout ten oosten en Cornelis Sijmonsz. Calis ten westen. De condities zijn als in de voorgaande verkoopacten. Het erf achter is nu ei gendom van Cornelis Sijmonsz. De koopsom is 700 gulden.10 De linnenwever Jan Bastiaansz. is overleden'voor 16 juli 1625. Zijn we duwe Annetje Floris wordt dan genoemd in de verkoopakte van het pand ten oosten. 1631 De verkoop van het pand geschiedt door Jan Jansz. Linnenwever. Een zoon van Jan Bastiaansz.? Hij verkoopt het pand aan Claes Jeronimus, kleermaker van beroep. De vrije watergang tot in de Ramen is nog steeds van kracht. Over wiens erf wordt niet meer genoemd. De koop som bedraagd 900 gulden. Als bijzonderheid wordt nu genoemd dat er met het pand ten westen op een gemeenschappelijke muur is gebouwd, waarvan Jan de Canimer de eigenaar is. De eigenaar ten oosten is Ariën Paulusz.11 1685 Claes Jaronimus is inmiddels overleden en het pand is overgegaan op zijn zoon Jeronimus Claes van Ouwen, die lintwerker is, gehuwd met Maar- tie Cornelis.12 Beiden zijn in dit pand overleden, Jeronimus op 21 de cember 1684 en Maartie op 12 februari 1685. Zij hebben meerdere hui zen in het bezit gehad n.1. een huis en erf aan de noordzijde van de Ko ningsweg, een camer in de Ramen, een huis en erf op de Oude Vest in de Spieringbuurt en een leeg erf bezuiden de Geesterpoort. Na hun overlijden is een inventaris opgemaakt van de nagelaten goede ren door notaris Dirk Hertogh op 30 maart 1685.13 Uit de inventaris kan worden opgemaakt uit hoeveel vertrekken het pand bestond. Indeling van het pand en nagelaten goederen Het voorhuis, waarin een musquet, 3 degens, een geweerrakje, 3 delfts aardewerk schoteltjes. De winkel, waarin winkelwaren, o.a. 280 stukjes wolle galon, sayne, lint, koord, garen en band, veters, boeselgoed etc. en een toonbank, zoldertje, kussens etc. In de gang, 6 schilderijen, een rek met 15 stuks aardewerk, houten bak met spijkers, een kaarsla, lantaarntje, kinderstoel, schoenen. In de kamer, 17 schilderijen, porseleinen koppen op de kast, een lesse naar, een kast met linnengoed, een kerkstoel, 7 stoelen, een bed, een kantoor, kleingoed en nog veel meer. In 't achterhuis, 73 stuks aardewerk, schotels, tafelborden, een tafel, 7 8

Oud Alkmaar | 1995 | | pagina 8