Geschiedenis van Koningsweg 27 Het pand is gesitueerd aan de zuidzijde van de Koningsweg ongeveer halverwege tussen de Korte Nieuwesloot en de Lonrbardsteeg. Het is het elfde huis vanaf de Korte Nieuwe sloot en het tiende vanaf de Lom- bardsteeg. De Koningsweg is met de Lange- straat, de Houttil en de Dijk een van de oudste straten van Alkmaar en aangelegd, naar men zegt, om streeks 1255 door Rooms koning Willem II, graaf van Holland. In de oudste verkoopakte wordt de straat aangeduid als Heerenstraat ge naamd Conincxwech. In 1561 is de zuidzijde van de straat helemaal volgebouwd, zoals te zien is op de kaart van Cornelis Drebbel. Deze straat was in die dagen het domein van de paardenmarkt.' Nu anno 1994 heeft P.J. Impink zijn meu belmakerij in dit pand. Enkele van de oudste verkoopak ten van dit pand en van de belen dende percelen, te samen met de verkoop van enkele camers 2 op het oude Raemveld 3 geven een aardig beeld van de situatie uit die tijd. Deze komt vrij goed overeen met de toestand zoals die nu is. Het oude Raemveld lag achter de zuid zijde van de Koningsweg, tussen de Korte Nieuwesloot en de Lombard- steeg. De oudst bekende verkoop 1588 Op 29 december 1588 verkoopt Fredrich Sijmonsz. uit de Streek, poor ter te Alkmaar, aan Dirk Lourisz. messenmaker een huis en erf met een vrije watergang over het erf van Fredrich Sijmonsz. dat achter dit pand is gelegen. Elisabeth Willems, een weduwe, woont ten westen en Claas Maarts en Willem Jansz. ten oosten. De koopsom wordt betaald in twaalf 3

Oud Alkmaar | 1995 | | pagina 3