van opzet. Zo is het rechterdeel bekroond door een (in later tijd gewij zigde) dakkapel, omgeven door forse voluten (krullen). Links is sprake van een veel kleinere dakkapel, bekroond door een klein torenspitsje. Zo'n dakkapel met torenspitsje was zowel voor duurdere woonhuizen in de stad, als voor villa's rond de steden een geliefd element. Het interieur Hoewel er in het interieur in de loop der tijd het nodige gewijzigd werd, is de hoofdopzet van de oorspronkelijke villa goed herkenbaar ge bleven. Dat geldt vooral voor de monumentale gang met het al even monumentale trappenhuis. Maar ook voor de ruime vertrekken op de begane grond. Zoals gebruikelijk in die jaren is voor het interieur geko zen voor een mengeling van verschillende neostijlen. De gang is belegd met grote marmeren vloerte gels, zoals men kende van 18de-eeuwse voorbeel den. Ook de lambrizering langs de muren is van marmer. Deze lambrize ring is afgezet met een rand van opmerkelijke re- lieftegels met bloem-en bladmotieven in de kleu ren roze-geel en zacht groen. Daarboven zijn vel den met een stucwerkom- randing, waarin kleine ne- orenaissance ornamenten te zien zijn. Ook het houtwerk van de trap is uitgevoerd in neorenais- Het huis Kennemerstraatweg 13 sance Stijl. Toen het hoogheemraaad- schap zich vestigde in het pand, zijn er verschillende verfraaiingen aan gang en trappenhuis toegevoegd. Daaronder de mooie houten gangbank uit 1925 die rechts het wapen van Alkmaar laat zien (een zilveren burcht op een rode achtergrond) en links het wapen van het hoogheemraad schap van het Noordhollands Noorderkwartier (aan de ene kant golven, aan de andere kant een leeuw met een schep). Genoemd dienen ook de veelkleurige glas-in-loodramen. Op de begane 23

Oud Alkmaar | 1995 | | pagina 23