draaibank. Nog meer dan vroeger kan ingespeeld worden op de wensen van het pubhek. Er komt een collectie spinnewielen naar grootmoeders tijd, pianokrukken, gedraaide tafel- en stoelpoten, noem maar op. Naar ieders wens en op maat kan alles worden gemaakt en gedraaid, "Als het maar van hout is" pleegt Impink te zeggen. Menig leerling-meubelma ker, uit het leerlingstelsel, heeft hij opgeleid. Zijn laatste leerling Co Buys werd meestergezel. Hij is de steun en toeverlaat van Impink. In 1985 is zijn 12'/2 jarig jubileum gevierd. Hij is nog steeds trouw aan het bedrijf. De dochter van P. IJssels, mevrouw A. Mantel-IJssels houdt al die jaren een deel van de administratie in stand. Het pand Het pand is in de loop der jaren vele malen vernieuwd. De geschiedenis is bekend. Maar hoe oud het gebouw op zich is zal door een deskundige moeten worden onderzocht. Het heeft wel oude sporen. Zo hebben de dakpan nen aan de oostkant hier en daar ronde gaten. Impink noemt het vogelgaatjes. Zij zijn op zodanige plaatsen aangebracht dat het niet kan inregenen. Het dak is opge bouwd van sparren. De muurankers die aan de zoldervloer zijn bevestigd zijn on geveer 75 cm. lang. Waren het de oude rookgaten van W. van Vuure? of nog van de messemakers? Wie het weet mag het zeggen. Bij de reparatie aan de top van de gevel bleek dat de metselspecie bestond uit kalk en zand. Portland kende men toen nog niet! Deze ontdekking is de oorzaak geweest van de vraag: "Hoe oud is dit pand?" Daarom ging de schrijfster op onderzoek uit en heeft zij haar bevin dingen vastgelegd. A.C. Stierp-Impink Zuidzijde Koningsweg, anno 1993 (foto meur. R. Meijering) 16

Oud Alkmaar | 1995 | | pagina 16