'erkocht die het 1433 ien.33 khuis Eter uren, in de zijn ge- DOp- n zij Ires- cou- ver- üge, 77. ver- Ko- Tae- voor idrik Meubelmaker Piet Impink 1 Meubelmakers in het pand De nieuwe eigenaars, de gebroeders IJssels, zijn afkomstig uit Sneek, waar zij ook geboren zijn. Taede op 30 december 1889 en Pieter op 5 september 1892. Meubelmaken is hun vak. Aan het Westerhofje, een zijstraat van de Westerweg, zijn ze in 1923 een bedrijf begonnen. Het is een goede start. Al spoedig verhuizen zij het bedrijf naar de Achterdam, om vandaar binnen twee jaar na de start zich voorgoed te vestigen aan de Koningsweg. Het pand van W. vanVuure in hun eigendom geworden. Een bloeiperiode staat te wachten. De inschrijving bij de Kamer van Koophandel geschiedt op 2 oktober 1927. Officieel heet het bedrijf ELECTRISCHE MEUBEL EN TIMMERFABRIEK GEBROEDERS IJSSELS.Vele meubelstukken, die vanwege hun afmeting soms maar net door de dubbele deuren konden, werden met zorg, soms met kunst en vliegwerk, vanaf de eerste verdieping naar beneden getransporteerd om in de gereedstaande vrachtwagen te worden geladen. Een indrukwek kend schouwspel. Veertig jaar heeft het bedrijf van de gebroeders IJssels bestaan. Na de dood van Taede volgt een scheiding van het bezit in 1960. Pieter IJssels zet het bedrijf alleen voort. In 1963 doet hij zijn bedrijf over aan Piet Impink die al geruime tijd bij hem in dienst is en van hem alle kneepjes van het vak ge leerd heeft. Het bedrijf gaat over, maar het pand blijft ei gendom van de familie IJs sels. Als op 30 september 1963 het bedrijf 60 jaar bestaat - waarvan 20 jaar onder de naam van RJ. Impink - ver sieren de buren het pand. Er is een open dag waar velen een kijkje komen nemen. Onder die velen zijn twee eregasten: een trot se heer P.IJssels en zijn vrouw Jetske Frankena. In het jaar van de overname is P. Impink gehuwd met Margreet van Pa ridon uit Katwijk. Zelf is hij geboren in 't Veld, gemeente Oude Nie- dorp, een Kerkdorp. De handelsnaam van het bedrijf is: P.J. Impink Meubelmakerij-Houtdraaierij en Winkelbetimmering. In de loop der tijd worden nieuwe machines aangeschaft, o.a. een hout- 15

Oud Alkmaar | 1995 | | pagina 15