absoluut dieptepunt in de waarde van het pand. Voor 150 gulden wordt het verkocht aan Aaltje Groot de weduwe van Hendrik Bernardi.26 Zij is moeder van twee kinderen en woont in 1807 in wijk C nr. 94 waar zij een groenwinkel heeft.25 Inmiddels is Jan Griséé eigenaar geworden van het pand ten westen en Gerrit Lindeboom nog steeds ten oosten. 1806 Op haar beurt verkoopt Aaltje Groot het pand voor 160 gulden aan Bernardus Zutt, die aan de Voordam wijk C nr. 612 woont. Hij is kaarse maker van beroep en heeft het pand als pakhuis in gebruik. Ten oosten is weer een nieuwe eigenaar Egbert Wagemaker. Jan Griséé blijft ten wes ten.27 1829 In het vervolg worden de verkooptransacties niet meer voor schout en schepenen gepasseerd maar voor de notaris. Zo laat B. Zutt zijn pand verkopen door notaris A.P. de Lange, die zit ting houdt in het Stadslogement in de Langestraat. Ruim 23 jaar is hij eigenaar van het pand als hij het op 19 december 1829 verkoopt aan Lu- bertus ten Kley, gehuwd met Barendina Jacoba Smit, die ook aan de Voordam wonen wijk C nr. 615, waar zij samen een koekbakkerij ex ploiteren. Het verkochte pand wordt omschreven als pakhuis en erf wijk B nr. 397 met de weduwe van Johannes Pater van de Pol ten oosten en Martinus van de Pol ten westen. De koopsom bedraagt 200 gulden.28 Binnen een jaar na de koop is Lubertus ten Kley overleden op 7 decem ber 1830. Hij laat 4 kinderen na waarvan de jongste geboren is na de dood van de vader. Omdat de weduwe van plan is de hertrouwen en an dere erfenissen, waar zij mede recht op heeft, nog niet verdeeld zijn volgt een totale vereffening. Het pand aan de Koningsweg wordt o.a. aan haar toebedeeld bij akte van scheiding en deling op 22 september 1831.29 1831 Barendina Smit verkoopt het pand samen met de koekbakkerij aan An- dries Jacobsz. Hess geboren te Akersloot en wonend aan de Voordam, op 24 september 1831. De verkoop geschiedt onder heel speciale conditie n.1. als de koper de verkoopster overleeft of omgekeerd dan zal het zo zijn dat de koop resp. verkoop nimmer is aangegaan. De koopsom be draagt 3800 nederlandse guldens, aan de erfgenamen uit te betalen. Om gekeerd zal de verkoopster in het vrije en ongestoorde bezit blijven. De ze overeenkomst is gesloten ten huize van de verkoopster in tegenwoor digheid van notaris A.P. de Lange en getuigen.30 12

Oud Alkmaar | 1995 | | pagina 12